Forum

Print Spooler Hatas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Print Spooler Hatası Hakkında.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@SeckinCicek)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkdaşlar merhaba

şirkette kullandığım sistemde terminal server üzerinde eklediğim yerel yazıcılar ile ilgili bi sıkıntım yok onlar sürekli orda olduğundan sorun olmuyor ve sıkıntısız çıktı alıyorum.Yanlız yeni bi uygulama ile kullanıcılar heryerden 3g ile uzakmasaüstü yapıp yanlarındaki mini yazıcılardan çıktı almaları gerekmekte.windows 2003r2 üzerinde çalışıyor sistem.terminal üzerinde kullanıcı yazıcılarını ekleyebilsin seçeneğini işaretlediğimde kullanıcı login olurken sorunsuz bi şekilde yazıcıları geliyor.fakat kullanıcı logoff olması durumunda yazıcıları server üzerinden silinirken spooler hata veriyor.spooler servisi durmasada bi süre sonra server ulaşılamaz hale geliyor.BU hatayı nasıl engelleyebilirim acaba?Yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim

Gönderildi : 15/04/2011 12:22

(@SeckinCicek)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

yokmu arkadaşlar yardımcı olabilecek 🙁

Gönderildi : 15/04/2011 17:09

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

redirectionda böyle sorular çok oluyor. thinprint yazılımı inceler misin ben kullanmadım ama

başka önerim ise en basit ama iş yapar yöntem. pptp vpn ile sistemden ip aldırman sonra clientardaki printer ları share edip terminal servera local printer olarak tanıtman. client  tarafınada pptp ile bağlandığında hep aynı ipyi almasını sağladın mı tamam.

Gönderildi : 15/04/2011 17:24

Paylaş: