Forum

lisans protokol hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

lisans protokol hatası (Server 2008)

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,487 Görüntüleme
(@KURTULMUSFEVZi)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uzak bilgisayar oturum bağlantısı, lisans protokolündeki bir hata nedeniyle kesildi. Uzak bilgisayara yeniden bağlanmayı deneyin veya sunucu yöneticinize başvurun.

17 kullanıcılı serverimde şuan 16 kişide sorun yok bağlanmalarında, 1 kulanıcıda lisans protokol hatasını almaktayım.

Burdaki uygulamayıda denedim ama olmadı.

1. İstemcide aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing.

2. MSLicensing öğesini tıklatın.

3. Kayıt Defteri menüsünde Kayıt Defteri Dosyası Ver’i tıklatın.

4. Dosya adı kutusuna mslicensingbackup yazın ve Kaydet’i tıklatın.

5. Daha sonra bu kayıt defteri anahtarını geri yüklemeniz gerekirse mslicensingbackup.reg dosyasını çift tıklatın.

6. Düzen menüsünde Sil’i ve sonra da MSLicensing kayıt defteri alt anahtarını silme işlemini doğrulamak için Evet’i tıklatın.

7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın. 

Bununla ilgili bilgisi olan varmı?

daha öncede bir kullanıcıda olmuştu ve sorunu PC yi formatlıyarak düzelte bildim.

saygılarımla

Gönderildi : 12/04/2011 22:12

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

RDP exe bozulmus olabilr,

Calisan makinalardan  mstscax.dll ve mstsc.exe leri sorunlu bilgisayara kopyala ,  mevcut  mstscax.dll  mstsc.exe nin  uzerine yazdir, Daha sonra tekrar baglanmayi dene

mstscax.dll  ve mstsc.exe dosyalari  C:\Windows\System32 icinde

Kolay gelsin

Gönderildi : 13/04/2011 10:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Başlat programlar donatılar uzakmasaüstü bağlantısına sağ tıkla yönetici olarak çalıştır de bağlan, bağlantıyı kurduktan sonra tekrar aynı hatayı vermez.

Gönderildi : 13/04/2011 13:40

(@KURTULMUSFEVZi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Başlat programlar donatılar uzakmasaüstü bağlantısına sağ tıkla yönetici olarak çalıştır de bağlan, bağlantıyı kurduktan sonra tekrar aynı hatayı vermez.

ilginiz için tşk. 

dediğiniz gibi yönetici olarak denedim oldu sorun kalmadı win7 de

xp olunca yönetici olarak nasıl çalıştırılır??

Gönderildi : 13/04/2011 19:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Başlat çalıştır    mstsc /admin veya destekliyorsa programa asğ tuş Farklı çalıştır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/04/2011 19:50

(@KURTULMUSFEVZi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

RDP exe bozulmus olabilr,

Calisan makinalardan  mstscax.dll ve mstsc.exe leri sorunlu bilgisayara kopyala ,  mevcut  mstscax.dll  mstsc.exe nin  uzerine yazdir, Daha sonra tekrar baglanmayi dene

mstscax.dll  ve mstsc.exe dosyalari  C:\Windows\System32 icinde

Kolay gelsin

ilginiz için tşk.

bir üsteki yöntemle oldu yönetici olarak çalıştırdığımda.

tekrar sorun olursa sizin anlatığınızı da not aldım.

saygılarımla

Gönderildi : 13/04/2011 19:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

En doğru çözüm bu. Registry deki bu işlemi yaptıktan sonra eğer yine aynı hata alınıyorsa Uzak Masaüstü Bağlantısı'na sağ klik ve yönetici olarak çalıştır dedikten sonra açılıyor. Sonrasında normal şekilde çalışmaya devam ediyor.

Gönderildi : 22/12/2011 12:56

Paylaş: