Forum

Active directory co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active directory computerleri görmek

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
495 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selam,

şimdi bir durum varda acaba çözümü varmı yoksa ölemi bilemedim örneğin 2 site var A,B  A sitedeki bir kullanıcı networkteki computerlere baktığında  Sadece o sitedeki computerleri görüyor yani A sitedeki user B sitedeki computerleri göremiyor A sitedeki computerleri görüyor Bu arada A ve B site aynı domain B site deki userda network computerlerine bakmak istediğinde kendi sitedeki computerleri görüyor B site daki computerleri görüyor Sanırım her site kendi sitedeki subneti görüyor bunu tüm computerleri görmesini sağlayabilirmiyim bu arada A sitedeki user B sitedeki computere erişmek için run satırına \\computername yazarak gidiyor. sizce bu böylemi olacak yoksa bunun bir çözümü varmıdır.

Gönderildi : 10/04/2011 05:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu tamamen IP yapılandırmasıyla ilgili bir konu. Doğru yapılandırmayla her ikisi de birbirini görebilir.

Normalde listelenmeyip adres çubuğuna yazınca çıkması da DNS ve verilen erişim izinleriyle ilgili bir konu. Düzgün yapılandırmayla istenen tarafa geçilebilir; seçimle ve seçime göre yapılandırmayla ilgilidir.

Gönderildi : 10/04/2011 15:55

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu tamamen IP yapılandırmasıyla ilgili bir konu. Doğru yapılandırmayla her ikisi de birbirini görebilir.

Normalde listelenmeyip adres çubuğuna yazınca çıkması da DNS ve verilen erişim izinleriyle ilgili bir konu. Düzgün yapılandırmayla istenen tarafa geçilebilir; seçimle ve seçime göre yapılandırmayla ilgilidir.

sayın mert düzgün yapılandırmayla neyi kastediniz yani kusurabakmayın ama sinirlenmemek elde değil lütfen yazmak için yazmayın......

varsa fikrinizde bir çözüm önerisi varsa bildiğiniz bişey aktarın lütfen...

Gönderildi : 10/04/2011 17:24

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bir yorumunuz yokmudur yada bunun çözümü yokmudur sizde böyle bişey yaşadınızmı...

Gönderildi : 11/04/2011 14:24

(@HakanALKAN)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Mert Bey yardımcı olmak istemiş ama verdiğiniz tepkiden olsa gerek tereddüt ediliyor sanırım. Ayrıca imzanıza bakınca ben bir fikir vermekten çekindim açıkcası. Neyse Hakan Hocamın bir videosu vardı yanlış hatırlamıyorsam ama şuan hatırlamıyorum kendisi postu görürse yardımcı olabilir sizde video bölümünden araştırabilirsiniz. İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 11/04/2011 19:31

Paylaş: