Forum

Win 2000 ADC:Direct...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2000 ADC:Directory service cannot start hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistemde bulunan ve ADC olarak çalışan Windows 2000 Server kurulu sunucumuz açılışta aşağıdaki hatayı veriyor.
".LSASS.EXE - System Error, security accounts manager initialization failed because of the following error: Directory Services cannot start. Error status 0xc00002e1.
Please click OK to shutdown this system and reboot into directory services restore mode, check the event log for more detailed information. ."

Sistemi Active Directory Restore Mode ile açıp,konuyla ilgili çözüm için http://support.microsoft.com/kb/258062/en-us adresindeki makaleyi uygulamak istedik ancak, komut satırına "ntdsutil files integrity" yazdığımızda aşağıdaki resimdeki hatayı alıyoruz. Bu yüzden ilerleyemiyoruz.
Bu sunucu üzerinde bir takım paylaşımlar ve yedekle donanım ve yazılımı çalışıyor.

Biz metadata ile ADC'yi temizlesek bu işlem sonrasında bilgisayarı normal bir şekilde açabilir, domain member olarak çalıştırabilirmiyiz ? Yada sunucu üzerindeki bilgileri kaybetmeden nasıl bir çözüm uygulamamız gerekir.
Teşekkürler
Not: Bu sunucuda NDTS klasörü D'ye kurulmuş durumda...

hata 1018

Gönderildi : 06/04/2011 20:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

İki yöntem var

1 - sorunu çözmeye çalışabilirsiniz

2 - dcpromo /forceremoval ile uçurur sonra metadata cleanup ile temizlersiniz ve makine member olarak hala çalışmaya devam eder, bilgi kaybı olmaz.

resim yok ondan yorum yapamadım hata ile ilgili olarak.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2011 20:59

(@umutunal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

İki yöntem var

1 - sorunu çözmeye çalışabilirsiniz

2 - dcpromo /forceremoval ile uçurur sonra metadata cleanup ile temizlersiniz ve makine member olarak hala çalışmaya devam eder, bilgi kaybı olmaz.

resim yok ondan yorum yapamadım hata ile ilgili olarak.

Evet önce sorunu çözmeye çalışmıştım ama bunu yaparken ortaya çıkan verilen hata
"Opening database [Current].*** Error: DBInitializeJetDatabase failed with [ Jet
Error -1018]."

Eğer bu komutu çöken sunucu üzerinde çalıştıracaksak yalnızca safe mode'de açabildiğimiz için ise;dcpromo /forceremoval komutu çalışmadı üstad...

Gönderildi : 07/04/2011 14:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Safe mode' da bu komut çalışmaz ama , normal şekilde açılmıyor ise o makineyi zaten kaybettiniz demektir, diski sökün veya live cd ler ile açıp verileri taşıyın derim. PDC üzerinde de meta data yapmanız gerekli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/04/2011 18:50

(@umutunal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Safe mode' da bu komut çalışmaz ama , normal şekilde açılmıyor ise o makineyi zaten kaybettiniz demektir, diski sökün veya live cd ler ile açıp verileri taşıyın derim. PDC üzerinde de meta data yapmanız gerekli.

Çıkmadadık candan umut kesilmez diye çabaladık ama olmadı üstad, dediğiniz gibi yaptık, en azından dataları kurtardık.

Teşekkürler

Gönderildi : 11/04/2011 13:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

geçmiş olsun.

Gönderildi : 11/04/2011 15:18

Paylaş: