Forum

Terminal server yet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal server yetki

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
1,611 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2008 r2 terminal server kullanyorum. Kullancılar administrators grubu haricinde hangi gruba uye yaparsam yapayım bir turlu oturum açamıyorum. Remote desktop users grubuna uye yaptım yine olmadı. Terminal server'ı kurarken bir adımda grup yada kullanıcı seçmemi istemişti orada sadece administrators vardı başka bir grup eklemedim. Ancak sonradan nereye ekleneceğini bulamadım. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/04/2011 01:44

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Kurulum işleminde RDP erişim kullanıcılarını eklemek zorunda değilsiniz. Oradaki alan opsiyoneldir.  Uzak bağlantı yapacak kullanıcılarınızı "Remote Desktop Users" gurubuna join yapmanız yeterli olacaktır

RDS kurulumu yapıldıktan sonra default olarak System  >> Remote Setting >> Remote Desktop kısmı Allow olması gerekiyor. Eğer kullanıcılarınız ile sunucunuz arasındaki network erişimi farklı ip bloklarında ise LESS SECURY i işaretli olması gerekiyor. Extra güvenlik veya sertifika yapılandırmanız var mı?

Login girişiminde aldığınız Event kayıtlarını paylaşırsanız daha rahat yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 06/04/2011 02:03

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir kullanıcıyı administrators grubuna uye yaparsam girebiliyor. Ancak Remote Desktop Users a üye yaptığımda girmiyor. İllaki administrators grubunda olacak. Tek server var sistemde. Toplam 5 kullanıcı uzaktan bağlanacak.

Events

The Terminal Server security layer detected an error in the protocol stream and has disconnected the client. Client IP: xxxxxxxx

Gönderildi : 06/04/2011 02:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

administrative tools --> remote desktop services --> Remote Desktop Session Hostconfiguration

burada ortada RDP-tcp yazan bir connection olması lazım çift tıklayınca GENERAL tabında 

Allow
connections only
from computers running Remote Desktop with Network Level Authentication 

işaretli ise kaldırın

Securty layer negotiate olsun

encryption level : Client compatible

bir de böyle deneyin eğer oyle değilse tabi 🙁

kolay gelsin.

Gönderildi : 06/04/2011 02:28

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

Serverda Active Directory var mı ?

Active Directory kurulduğu zaman Local Policy sebebiyle sadece Administrator uzaktan erişim açabilir.

Gönderildi : 06/04/2011 02:29

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet domain var yeni kurdum. GPO da nereden açabilirim

Gönderildi : 06/04/2011 02:37

(@ahmetmusakosali)
Reputable Member

administrative tools --> remote desktop services --> Remote Desktop Session Hostconfiguration

burada ortada RDP-tcp yazan bir connection olması lazım çift tıklayınca GENERAL tabında 

Allow connections only from computers running Remote Desktop with Network Level Authentication 

işaretli ise kaldırın

Securty layer negotiate olsun

encryption level : Client compatible

bir de böyle deneyin eğer oyle değilse tabi 🙁

kolay gelsin.

Nickbalbo Bey'in dediği ayarları kontrol ettikten sonra ve sisteminizde sertifika kullanmıyorsanız . IPSEC servisini disable edip / kapatıp makineyi yeniden başlatıktan sonra bir daha  dener misiniz?

Sonuç hakkında olumlu veya olumsuz bilgi verirseniz başka önerilerde de bulunabilirim

Gönderildi : 06/04/2011 02:49

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Nickbalbo beyin dediklerini kontrol ettim herşey yerli yerinde. Sertifika yok. Ancak GPO daki ayar nedir acaba bilen varmı. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/04/2011 02:56

(@ahmetmusakosali)
Reputable Member

Bir şey daha var Lisans Server kurdunuz mu? RDSH'ı kurarken hangi lisanslama tipini seçtiniz?

1) Eğer RD Lisans sunucu kurulu ve sertifikalarınız yüklü ise  RDSH'a tanımlı lisanslama tipleri ile aynı mı kontrol eder misiniz?

2) Lisans Server kurulu değilse lisans sertifikası yüklemeden RDSH üzerine Lisans Server kurup dener misiniz?

Gönderildi : 06/04/2011 02:56

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet lisans sunucusu kurulu per user olarak.

Gönderildi : 06/04/2011 03:09

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

Adminisrative Tools altında Local Security Policy ( Yerel Güvenlik İlkesi ) çalıştırıldıktan sonra

Local Policy ( Yerel İlkeler )

Kullanıcı Hak Ataması altında uzak masaüstü hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver seçeneğine remote desktop users eklenmesi gerekiyor.

Gönderildi : 06/04/2011 03:43

Paylaş: