Forum

Ntbackup Yedek Geri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ntbackup Yedek Geri Yükleme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@sehmustunc)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba Bugün Dedim Biraz Felaket Senaryosu Oluşturayım [:D]

Serverda ntbackup İle Yedek Aldım Ve Serverı Formatladım

Sonrasında Hiçbişey Kurmadan Ntbackup Yedeğini Geri Yükledim

Ardından Clientımı Domainden Çıkartmıştım Domaine Tekrar Sokayım Dedim

Bi Baktım Dns Hatası Verdi

Servera Geçtim Baktım Dns Sunucusu Hata Veriyor Bu Sefer Dns Sunucusu Kurdum Sonradan Bu Domain Var Gibisinden Bir Uyarı Çıktı

Ondan Sonra Tekrar Dns Sunucusu Yönet Kısmına Girmek İçin Tıkladım Baktım Bu Sefer Hata Vermeden Girdi

Ama Clientı Domaine Sokmaya Çalışınca Yine Aynı Hatayı Veriyor

Hata Yaptığımı Biliyorum Ama Nerde Hata Yapıyorum Onu Bulamıyorum

Yardımcı Olacak Arkadaşlara Teşekkürler

Gönderildi : 03/04/2011 23:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Tek makine üstünde dc ve dns vardı, siz ntbackup ile ne aldınız ? sadece system state mi ? Eğer durum bu ise, önce makine kurulumu sonra domain kurulumu en son yedekten dönmeniz gerekiyordu, muhtemel dns üzerinde srv kayıtlarınız yoktur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2011 23:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Hakan hocanın dediğine katılıyorum. ntbackup'la almış olduğunuzu yedeği geri aktarmak için öncelikle domaini tekrar kurmanız gerekiyor aynı isimle ; bilgisayar ve ip adreslerinizde aynı olması gerekiyor. Arkasında ntbackup'la backup geri yüklerseniz bir sorun gerceklesmemesi gerekiyor.

Gönderildi : 04/04/2011 00:06

(@sehmustunc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Tek makine üstünde dc ve dns vardı, siz ntbackup ile ne aldınız ? sadece system state mi ? Eğer durum bu ise, önce makine kurulumu sonra domain kurulumu en son yedekten dönmeniz gerekiyordu, muhtemel dns üzerinde srv kayıtlarınız yoktur.

Hakan Hocam System State İ Tek Aldım Makinanın Zaten Herşeyini Kurmuştum Driverlar,İnce Ayarlar Vs İmajdan Döndüm Zaten Bi Tek Hizmetleri Ve Antivirüs Kurmamıştım Makinaya Dns İn Yedeği Yoktu Yanlız 3.Party Bir Yazılımla Falan Almamıştım [:D]

Gönderildi : 04/04/2011 01:24

(@sehmustunc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan hocanın dediğine katılıyorum. ntbackup'la almış olduğunuzu yedeği geri aktarmak için öncelikle domaini tekrar kurmanız gerekiyor aynı isimle ; bilgisayar ve ip adreslerinizde aynı olması gerekiyor. Arkasında ntbackup'la backup geri yüklerseniz bir sorun gerceklesmemesi gerekiyor.

İşte Hocam Bende Tersini Yapmışım Ya İmajdan Döndüm Sonra Pat Diye ntbackup Yedeğini Geri Yükledim Ne İse Bu En Azından Gerçek Bir Network Değildi Yanlış Yapa Yapa Öğreniyoruz

Daha 40 Fırın Ekmek Yememiz Lazım [:D]

Gönderildi : 04/04/2011 01:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008

ekmek kilo yapar dikkat et 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/04/2011 02:11

Paylaş: