Forum

server konfigü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server konfigürasyonu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım ben den bir konuda fikir istedi bende sizlere sorayım dedim.

Arkadaşımın firması var ve şöyle bir sistem kurmak istiyor.

İstanbul Merkezde de 10Pc(DesktopPC)

Düzce Şube 6Pc(ThinClient) alıcak

İzmir Şube 3 Pc (ThinClient) alıcak

Merkeze Bir  bir Server ve üzerinde terminal Server olacak  şubeleri bağlamak için

şubelerdeki pc ler  Word excel kullanacaklar  ör: düzcedeki kullanıcı excel dökümanına kayıtlar yaptı kaydetti bu dosya merkez serverda bulunuyor 1 saat sonra dosyanın içerisine girip de herhangi bir değiklik yapamayacak E-posta gönderemeyecek Print edemeyecek Silemeyecek Vs.

Benim düşüncem Merkez ve Şubeler VPN ile bağlanacak ADSL(Donanımsal) Serverda Windows 2003 Term.Server 10 Cal, ve Right Management Server Office 2007

Gönderildi : 11/06/2008 17:50

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Olmayacak bir işlem gibi duruyor çünkü bir file ntfs permissinon dan write verdiysen o dosya o kullanıcı tarafından her han gibi bir an editlenebilir.

Ama RMS in bunu kesen bir kabiliyeti varmı hatırlamıyorum .

onun haricindeki mail ve print olayı zaten terminal server a baglancagı için sıkıntı olmaz kapatılır.

Bence burda asıl yapılması gereken bir paket programla yada bir yazılımla bu işi yaptırmak. basitçe bir file bir kullanıcı girip kaydettiginde çıkarken bir kilit koyacak ve ondan sonra read only olup sadece xxadmin tarafından açılıyor olmalı.

Selametle...

Gönderildi : 11/06/2008 18:33

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam.

NTFS izinleri ile bunu yapamazsınız.

Ama RSM+office ile yapabilirsiniz.

Gönderildi : 12/06/2008 01:51

Paylaş: