Forum

hotmail & gmail

Bildirimler
Hepsini Temizle

hotmail & gmail

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
487 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar mehaba;

firma içerisinden kullanılan, hotmail ve gmail gibi adreslerden hangi mail adreslerine mail atıldığını görmek istiyoruz.

sadece gönderilen mail adresi ve karşı tarftaki mail adresini görmemiz yeterli.

fortianalyzer üzerinde sadece kurumsal mail adresimizin loglarını görebiliyoruz.

hotmail gibi mail adreslerini nasıl kontrol edebiliriz.fikri olan var mı?

Gönderildi : 26/03/2011 19:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Eğer böyle bir kontrol yapmak istiyorsanız. Ekran görüntüsünü ve klavye kayıtlarını istedğinizi zamana ayarlayıp FTP,E-MAİL,FİLE olarak depolama şansınız var. Bunu keylogger'la yapabilirsiniz.Firewall ile o kadar ayrıntılı yapabileceğinizi zannetmiorum.

Gönderildi : 26/03/2011 20:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

samet bey ben klavyeden ne yazıldığını görmek istiyorum demedim.

Gönderildi : 26/03/2011 20:16

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Kullanıcıların özelini görmek ne kadar etikdir bilemiyorum ayrıca bunun yasal yükümlülükleri de olabilir.Benim önerim bu mail adreslerine girişi engelleyin gönderemesinler.

Gönderildi : 28/03/2011 21:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

özelini görmek değil, sadece hangi adreslere mail atmış onu görmek istiyoruz

Gönderildi : 30/03/2011 22:43

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Web browser üzerinden yapılan bu tür bir işlemi bir Network cihazı aracılığı ile yapamazsınız. Outlook gibi mail işlemcilerden geçen posta içeriklerini dediğiniz şekilde konu başlığı ve kime göndermiş şeklinde loglayabilirsiniz. Tabiki içeriğinide loglayabilirsiniz. Üstelik kullanıcı tarafında bir yazılım kurmadan kullanacağınız cihaz dan bu işlemi yapabilirsiniz.

Bu mailler kişilerin özel mailleri ise tabiki iş yerindeki outlooklarınada kurmazlar eğer ki şifrekt için kullanılma durumları söz konusu ise webmaillere erişimi kesip Outlook üzerinden posta trafiğini sağlar ve denetim altında tutabilirsiniz. 

Bahsettiğiniz türden bir işlem ise yine Keylogger tarzı programlarla sağlanabilir, 3.parti programları bir inceleyeniz. Sonuçta bu endüstride herkesin bir birinden farklı isteklerinin olması yazılımcılarında bu isteklere uygun programlar üretmelerine sebebiyet veriyor.

Gönderildi : 31/03/2011 02:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hüseyin bey  kişisel mail adreslerini outlooklara kuramayız.Sadece adresleri görüntülemek istediğimiz için keylogger tarzı programlarda kullanmak istemiyoruz.Bilgilendirme için Teşekkürler..

Gönderildi : 31/03/2011 12:12

Paylaş: