Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü İllegal Kapatmayı Engellemek

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,228 Görüntüleme
(@SelmanCORA)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Birçok arkadaşımın ortak sıkıntısı olduğunu düşündüğüm konuda yardımlarınızı bekliyorum. Sıkıntı özetle;

Kendini süper kullanıcı zanneden arkadaşların uzakmasaüstü bağlantısını üst çubukta bulunan x butonundan kapatmaları yüzünden kullanmakta olduğum sistemi haftada bir restart etmek zorunda kalıyorum. mmc konsolundan yada başka bir şekilde bu butonu kaldırmam münkünmü?

Kullanmakta olduğum Server W2008 R2 Tr. İstemcilerimin %90'nı Xp Pro.

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 25/03/2011 23:02

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Neden haftada bir restart ediyorsun onu anlamadım ?
Eğer istediğin serverdan bağlantısı kopan kullanıcıların sessionlarınında kapanması ise bunu terminal server ayarlarından yapabiliyorsun.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 25/03/2011 23:05

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

disconnect olanları belli bir süre sonunda end session yaptırabilirsin

Gönderildi : 26/03/2011 00:31

(@SelmanCORA)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar söylediğiniz ayarlar mevcut. ancak uzakmasaüstünde kullandığım özel dms programında sorunlar yaşıyorum. bu yüzden sistemi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Gönderildi : 26/03/2011 13:32

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Kullandığınız programı söylemezseniz, biz de bunu sihirli kürede göremeyiz..

GPO ile bahsettiğiniz kapatma simgesini  gizleyemezsiniz.Kullandığınız programda bu özellik varsa o ayrı. Kullandığınız programda kullanıcıların açık sessionları görülüyor mu ? Yani yönetilebilir bir program mı ?

Gönderildi : 26/03/2011 14:28

(@HakanKuveloglu)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Anladığım kadarıyla çarpı dan kapatınca kullanıcı askıda kalıyor.Yani sistemi oturum kapat yapmak zorunda yoksa kullandığı program bizaman sonra sorun yaratıyor belkide zamanla servisleri şişiyor. Senin yapmak istediğin çarpıyı engellemek ama bu seferde alt+f4 le kapatıcak veya sağ tuş tıklayıp pencereyi kapat da yapabilir. Aklıma scripten başka bi çözüm gelmiyor kullanıcı logout olunca kullandığınız programı kapa gibi...

Gönderildi : 26/03/2011 14:41

(@SelmanCORA)
Eminent Member
Konu başlatıcı

eren hocam yardımların için teşekkür ederim ancak sihirli küre ile bizim bir işimiz yok. biraz daha somut şeyler üzerinden konuşursak daha iyi olur. server üzerinde kullandığım programda GPO daki gibi herhangi bir sebepten kopan oturumları kapat diye bir seçeneğim olsaydı eğer emin olun çoktan yapardım. ve merakınızı gidermek açısından eCars21 diye bir yazılım kullanmaktayım.

Hakan hocam analitik düşündüğün ve yardımların için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/03/2011 17:53

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

eren hocam yardımların için teşekkür ederim ancak sihirli küre ile bizim bir işimiz yok. biraz daha somut şeyler üzerinden konuşursak daha iyi olur. server üzerinde kullandığım programda GPO daki gibi herhangi bir sebepten kopan oturumları kapat diye bir seçeneğim olsaydı eğer emin olun çoktan yapardım. ve merakınızı gidermek açısından eCars21 diye bir yazılım kullanmaktayım.

Hakan hocam analitik düşündüğün ve yardımların için çok teşekkür ederim.

İşte bende tam bu noktayı söylüyordum.
Ne kadar detaylı bilgi verirseniz, o kadar hızlı çözüm önerileri gelecektir.

Gönderildi : 26/03/2011 18:02

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Selman bey kullandığınız eCars21 programı üzerinden yapmayacaksınız zaten bu işlemi.Policy üzerinden yapacaksınız.Dolayısıyla belirli süre  işlem yapılmayan kullanıcılar otomatik olarak sonlandırılacaklar.Bu şekilde sorununuz ortadan kalmış olur diye düşünüyorum.

Gönderildi : 28/03/2011 21:10

Paylaş: