Forum

WMware Özerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WMware Özerinden Server 2003 Kurulumundaki Yapılandırma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@CihanYildiz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi   günler    ben WMware   ile   server 2003  kurdum   Yalnız   Statik  İp   Veremiyorum   Otomatik Görüyor    ama  statik   kabul etmiyor   bilgisi   olan    varsa   yardımcı  olabilirmi.

Bu   Arada   Active Directory Kuruludur.

Gönderildi : 22/03/2011 16:14

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Windows Server 2003 sanal makinenizin network ayarlarını elle yapılandırmak istediğinizde bir ip adresi mi giremiyorsunuz? Yoksa girdiğini ip adresinde bir şekilde (çakışma hatası vb.) sorum mu çıkıyor?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 22/03/2011 17:09

(@CihanYildiz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorumu cevapladığınız   için   teşekkürler  ip sorununu çözdüm   ama   bu sefer   nedense   sanal bir xp'yi   Domaine Dahil Edemiyorum ip 'de   verilmiş   ip  testinde   sıkıntı yok servere   olaşabiliyor.

Saygılarımla

Gönderildi : 22/03/2011 18:12

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Geç cevap için kusura bakmayın.

Domain e dahil etmek istediğiniz sanal makinizde dns adresi olarak dc nizin ip adresini verdiniz mi?

Sanal makinenizden dc nizin ip adresini ping leyebiliyor musunuz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/03/2011 03:10

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Client i DC ye dahil edebilmen için aynı host üzerinde olması gerekiyor. İlk önce bunu bir kontrol et bunun en iyi yolu DC den Cliente clientten Dc ye ping atmayı dene eğer pinglerin  yerine ulaşıyorsa sorun yo demektir. Şunuda önemle belirtmek istiyorum. Eğer Clientten dc ye ping gidiyorsa Dc den clientte ping gitmiyorsa güvenlik duvarı engelliyor olabilir. Buna da dikkat et

Gönderildi : 29/03/2011 15:28

Paylaş: