Forum

Gpo İle Yazılım Y&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo İle Yazılım Yüklemesinden Sonra

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@sehmustunc)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba Bugün Gpo Üzerinden Yazılım Yükledim

Gpo Dan Herşeyden Ayarlarımı Yapıp Tıkır Tıkır Yazılımımı Yükledim Arkadaşlar Sonra gpupdate gpupdate /force komutlarıyla gittim herşey normal gidiyordu sonra yazılımı yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi evet dedim başlattım ardından pc yeniden başladı ve sonra logon olmak isteyince şu hatayı aldım

Sistemin yerel ilkesi, katılımlı oturum açmanıza izin vermiyor

Gönderildi : 17/03/2011 00:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba bu islem icin sanirim ou kullandiniz.Eger oyle ise bu hata alinabilir.Bunu engellemek icin olusturulan ouyu organization unit altinda degilde direk domain ikonuna sag tiklatip new ou diyerek olusturun.Eski ouyu silin yada dedigim sekilde domain ikonuna surukleyin tasinsin.Ayrica  bu durumda sadece domain ve local admin hakkina sahip userler oturum acabiliyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/03/2011 00:57

(@sehmustunc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet Hocam Domain Controllers In Altındaki Ou İle Yaptım

Sonradan Farklı Bi Çözüm Buldum Computer I Ou Nun İçine Taşımıştım Sonradan Tekrar Computer In İçine Taşıyınca Oldu 🙂

Bide Bi Ara Gözüme İlişmiştide Hatırlamıyorum Group Policy Üzerinden Diğer Clientların gpupdate hızı ayarlanabiliyordu onu tam nereden yapıyoruz bi yazabilirmisin hocam ?

Gönderildi : 17/03/2011 01:02

(@www-rizasahan-com)
_

Repl'kasyon icin yeniden baslamalari yada replikasyon suresini beklemeleri gerekiyor yada elle tetikleyerek gpupdate komutunu kullanmak gerekiyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/03/2011 01:05

(@sehmustunc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bende O Süreler Nerden Ayarlanır Demek İstiyordum İşte

Gönderildi : 17/03/2011 01:11

(@www-rizasahan-com)
_

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Understanding-Group-Policy-Replication.html  bunlar ideal sureler degistirmemenizde yarar var yoksa kisa zamanda replikasyon yapilmaya calisilir ve trafik yogunlasir.

Gönderildi : 17/03/2011 01:13

Paylaş: