Forum

2008 domain de XP l...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 domain de XP lerde GPO lar tam çalışmıyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2008 R2 SP1 yapıda ve function leveli 2008 R2 olan bir domainimiz var. grup policy de yaptığım bazı kurallar çalışmıyor. örneğin: user settings-preferences-windows settings-drive maps.      farklı bilgisayarlardaki farklı folderları buraya tanımladım. win7 cihazlar gayet düzgün bunları çalıştırırken XP lerde ne yazıkki çalışmıyor. fazla araştırma yapamadım, acaba bir fix vs yazılım işimi görür mü,yapmam gereken başka bir ayar varmı?

ayrıca networkteki farklı bilgisayarlarda bulunan 3 adet yazıcı paylaştırılmış durumda. bilgisayarları domaine almadan önce net use komutu ile ilgili yönlendirmelerim çalışıyordu. domaine kattıktan sonra ne yazıkki bağlanacağı bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini istiyor. doğru girmememe rağmen bağlantı gerçekleşemiyor. fakat, bağlanacak olan bilgisayardaki kullanıcıyı domain admin yaparsam kullanıcı adı sormadan komut çalışıyor. bu işlevi script ile veya başka bir yöntemle yapabilirmiyim?

şimdiden herkese teşekkürler...

Gönderildi : 16/03/2011 01:54

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

xp kurulu makinaları sp3 seviyesine çıkarın. bu sayede gpo larda sorun olmayacağı görüşündeyim.

net use komutunu txt dosyası içerisine yazın ve bat dosyası olarak kaydedin. çalıştırmasını istediğiniz kullanıcılar için oluşturduğunuz bat dosyasını gpo da logon policy ile dağıtın.

Gönderildi : 16/03/2011 20:24

(@murat-inciler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle net use komutunu çalıştırdım, teşekkürler.

fakat 2008R2 SP1 domainde özellikle Computer bazlı policylerde XP ler SP3 olmalarına rağmen uygulamıyorlar. önerinizi bekliyorum, teşekkürler

Gönderildi : 18/03/2011 01:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/07/17/video-windows-server-2008-r2-gpo-preferences.aspx  videoyu incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/03/2011 02:22

(@murat-inciler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur bey,

video yu inceledim, belirtilen update i de yapmıştım zaten ama nedense bazı ayarlarım geçerli olmuyor. denemelere devam ediyorum

Gönderildi : 22/03/2011 20:47

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Son durum nedir? Referans olması açısından bilgilendirirseniz, aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı oluruz.

Gönderildi : 04/04/2011 02:42

(@gunerigunes)
Gönderiler: 55
Trusted Member

son durumu bende merak ediyorum. buna benzer sıkıntıları yaşıyorum. 2008 dc de xp clientlar düzgünce policyleri alamıyor.

Gönderildi : 04/04/2011 12:03

Paylaş: