Forum

Web Server Nasıl Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Server Nasıl Kurulur

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@sehmustunc)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba Evde Adsl Üzerinden Web Server Kuracağım 8 Mbit Net Var Ve Upload 1 Mbit İn Altına Düşmüyor

İnternette Çok Araştırdım ııs yi kurdum şuan domain adresim yok dns tanımlamadım yani normal ıp üzerinden halledicem yani şimdilik tek site kurup deniyecem ondan sonra tam kavradıktan sonra plesk panel ve diğer şeyleri kurup normal tam bi web server haline getirecem yalnız şöyle bir durum var statik ip olmadığı için dydns ile şimdilik halledecem dydns yi nasıl kuracağım ve modemden 80 porta hangi ip yi yönlendireceğimi yazabilirmisiniz 

Yardımcı Olacak Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürler 

Gönderildi : 12/03/2011 00:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba ,

Öncelikle web server kurup hizmet vermek için ysal yükümlülükler var bunları yerine getirmeniz gerekli.
Çoklu site testlerinde öncelikle host header ile testinizi yapabliirsiniz.Bunun için aşağıdaki makaleyi inceleyiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/02/_31013101_s-de-birden-fazla-ssl-li-web-sitesi-yay-nlama.aspx

Statik ip konusunda ise eğer ip adresiniz statik olana kadar tet yapmak istiyorsanız testi localde yapabilir veya yaptığınız siteye girmek için host headerde ip yöntemi kullanarak her siteye farklı port atayabilirisiniz bu yukarıdaki makalede mevcut.Bu sitelere girmek içinde adresiniz statik olmasa dahi o an kendi bilgisayarınızdan bir proxy sayfasına girerek kendi sayfanıza http://ip adresi şeklinde proxy sayfasından girerek test işlemini yapabilirsiniz.

İp konusunda ise modemden portu iis kurulu olan makinanın ip adresine yönlendirmeniz gerekmektedir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/03/2011 00:57

Paylaş: