Forum

Window Server 2008 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Window Server 2008 R2 ADC yavaşlığı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
317 Görüntüleme
(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
Windows Server 2000 DC ve ADC lerden oluşan sisteme önce Windows Server 2003 kurupi FSMO rollerini 2003'e aktardım.
Daha sonra Window Server 2008 R2'yi ADC olarak domaine ekledim. Replication işlemlerinin tamamlanması için bir süre bekledim.
Server 2008'i DC yapacağız ama özellikle Administrative Tools çok yavaş çalışıyor. Örneğin Ac. Dir. Users and Com. tıkladığımda
5-10 saniye geçtikten sonra ancak açılıyor. Sunucu HP ProLiant DL785 G5 server, eski sunucular üzerinde kurulu Windows 2000 ve 2003 sunuculara göre çok yavaş çalışıyor.
Bu kapasitedeki sunucu için bu yavaslık normalmidir ? Bu durumda sunucuyu DC yapsam ilerde sorun çıkarır mı ?
Bu yavaşlığı nasıl ortadan kaldırım ?

Teşekkürler

Gönderildi : 11/03/2011 12:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ortamdaki diğer dc lerden kaynaklandığını düşünüyorum, bu testi sanırım dc üzerinde yaptınız değil mi ? AD aracı diğer domain ve dc lere bağlantı sağlayan bir araç olduğu için bu süreçte ortama bir göz atar ama ortamda olması gereken bir dc nin olmayışı, dns sorunları bu yavaşlığa neden olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2011 18:10

(@umutunal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

ortamdaki diğer dc lerden kaynaklandığını düşünüyorum, bu testi sanırım dc üzerinde yaptınız değil mi ? AD aracı diğer domain ve dc lere bağlantı sağlayan bir araç olduğu için bu süreçte ortama bir göz atar ama ortamda olması gereken bir dc nin olmayışı, dns sorunları bu yavaşlığa neden olur.

Evet 2008 ADC iken böyle bir sorun vardı, sunucuyu DC yaptıktan sonra da yavaslık devam devam ediyor,ADC olarak çalışan 2000 ve 2003 sunucularda böyle bir sorun yok,ayrıca 2008 DC üzerindeki yalnızca ilk açılışta böyle bir yavaslık durumu mevcut bir kere çalıştıktan sonra yavaslık sorunu ortadan kalkıyor. Diğer DC ve DNS ayarlarını kontrol edeceğim, teşekkürler

Gönderildi : 14/03/2011 15:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2011 22:36

(@umutunal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz gibi sanırım sorun diğer sunuculardan kaynaklanıyor, sistemdeki eski 2000 sunucuları kaldırınca sorun çözüldü.
Teşekkürler

Gönderildi : 18/03/2011 18:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederiz

Gönderildi : 18/03/2011 18:53

Paylaş: