Anasayfa » Forum

Klasör Yetkile...

Bildirimler

Klasör Yetkilendirme  

RSS
crossland
(@crossland)
Üye

Merhaba;

Baska bir bilgisayardan benden önceki sistem yöneticisi dosyaları aktarmıs.Ancak yetkilendirmeden dolayı iclerine giremiyorum.Arastırdım o kullanıcı ile dosyaya girin öyle yetki verin yazıyor cogu yerde bu konunun baska bir cözüm sekli yok mudur acaba.Nerden attıklarını hangi kullanıcı ile o yetkilendirmeyi yaptıklarını bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Çalısmalar. 

Alıntı
Gönderildi : 10/03/2011 18:39
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

güvenlik ayarları içerisinden sahipliği değiştirmeyi denediniz mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2011 18:48
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba dosyanın sahipliğini alabilir bu şekilde yapabilirsiniz.Bu işlem için http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  bu makale tam size göre.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2011 18:49
crossland
(@crossland)
Üye

Malesef buraya admin olmama ragmen giremiyorum. Klasör baska bir bilgisayardan tasınmıs ve yetki veren akıllı kisi admini kaldırmıs. Yani kısacası ne sharinge ne de securitye erisim yetkim yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2011 18:27
crossland
(@crossland)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]

Merhaba dosyanın sahipliğini alabilir bu şekilde yapabilirsiniz.Bu işlem için http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  bu makale tam size göre.

[/quote]

Merhaba;

Öncelikli olarak yardımcı olmaya calıstıgınız icin sizlere tesekkür ediyorum.Bu makaleyide daha önceden okudum.Ancak en azından bu makalede security tabına girerek sorunsuz bi sekilde klasörü olusturanı görebiliyor.Malesef yetkilerden dolayı ben security tabına tıklar tıklamaz hata alıyorum ve herhangi bir yerine giremiyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2011 18:39
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

Ne hatası alıyorsunuz? Hatayı paylaşır mısınız?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2011 18:41
Paylaş: