Forum

Server İşletim Sist...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server İşletim Sistemleri Başlangıç

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@sehmustunc)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba İyi Bir Bilgisayar Teknisyeni Ve Web Tasarımcısıyım Ve Server İşletim Sistemlerini İleri Düzeyde Öğrenmek İstiyorum

Nerden Başlamalıyım Ne Yapmalıyım  Şuan Evde Masaüstü Ve Dizüstü Bilgisayarlarım Var Evdeki Pc Ye Virtual Pc 2007 Yi Kurdum Ve Üzerine Server 2003 Kurdum Üstüne Active Directory Yapılandırdım Ve Altına Yapısal Birim Grup Ve Kullanıcı Oluşturdum Şuan Group Policy Üzerinden Kullanıcılara Gerekli Kısıtlamalar Yaptım Ancak Kafamda Bi Takım Sorular Var

1- Server 2003 Öğrenip Sonra Mı 2008 Öğrensem ?

2- Server 2003 Öğrenirken En Başta Rol Kurmayı Kaldırmayı Hizmetleri İyice Yapılandırmayı Mı Öğrensem Yoksa Onları Bi Kenara Atıp Server Güvenliğini Mi Ele Alsam Ondan Sonramı Bu Rol Hizmet Falan Kurmayı Kaldırmayı Mı Öğrensem ?

Açıkçası 2.Sorunun Cevabı Kafamda Gidip Geliyor Ama Karar Veremiyorum En Başta Rol Ekleme Kaldırma Diğer Şeyleri Öğrenmek Daha İyi Gibi Gözüküyor Güvenliği Şuan Yeni Olduğum Ve Fazla Bişey Bilmediğim İçin Güvenliği 2.Kısıma Bırakmak İstiyorum

Şimdiden Yardımcı Olacak Olan Bilgi İşlem Arkadaşlara Teşekkür Ederim

Gönderildi : 07/03/2011 02:19

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

1) Server 2003 tede 2008 tede pek çok rol aynı. Önce 2003 ü öğrenirseniz 2008 te zorlanmazsınız.

2) Rolleri, hizmetleri vs. bilmeden güvenlik öğrenmeniz bir işe yaramaz. Önce neyin güvenliğini sağlayacağınızı bilmeniz ve kavramanız gerekir.

Makaleler kısmında Mesut Aladağ hocanın active directory makale serisi var. "Active directory makaleleri" diye aratın ve bunları okuyun. Sonrasında 2008 e çok daha rahat geçersiniz.

Gönderildi : 07/03/2011 03:09

Paylaş: