Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Data Kaybı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sunucuda önceden de aynı sıkıntı olmuştu sıkıntı şu; sunucunun üç adet scsı 73 gb diskleri var bu disklerden birini hotspace olarak diğerlerini raid 1 olarak yapılandırdım. Ancak bir süre sonra disklerden biri raid 1 olarak yapılandırdığım disklerden biri hata verdi sonrasında sistem açılmıyor ve bunun yanı sıra bu üç diskinde partları silinmiş durumda çok uğraşmama rağmen sunucu sistemi açamadı. Ve üç diskinde üzerilerindeki bütünveriler kaybolmuş durumda. Bunu ikinci defa yapıyor bir öncekinde de sistemi başlatamamıştı ama ozaman yedeklerimiz vardı şimdi yedeklerimizde yok büyük bir veri kaybı yaşadık. Acaba sıkıntı raid kartındamı aklıma bundan başka bir seçenek gelmiyor. Zaten sunucuda sıkıntı ola ihtimalide mevcut çünkü sunucuda 2 gb ram var ancak sistemde 256 mb olarak görünüyor bios ayarlarında 2048 tamam ama sistem görmüyor bazende 1024 görüyo yeniden başlattım da sizce bu sunucuuyu değiştirme vakti gelmiş mi ? Bu raid 1 de veri kaybı yaşamam gerek iken neden bütün disklerim silindi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürederimm

Gönderildi : 06/03/2011 18:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu tür sorunları bence forum üzerinden çözmemelisiniz, çünkü donanım bazlı sorunlarda fikirler veya öneriler çok tehlikeli olabilir, sunucu markası ne ise üretici servis ile görüşüp sunucuyu servise göndermeniz daha sağlıklı olacaktır. Zaten buradan kart bozuk disk bozuk desek bile sonuç olarak bunların servise gidip kontrol edilmesi veya değişmesi gerekiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2011 17:36

Paylaş: