Forum

2008 sp1 e geç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 sp1 e geçmelimiyim?

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,024 Görüntüleme
(@BurakUnal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba yaklaşık 2 ay kadar önce lisanslı 2 tane windows server 2008 kurdum.Yeni çıkan windows 2008 sp1 update i kurmalımıyım?Önerirmisiniz?

Ayrıca 2. serverı active directorynin cluster ı olarak kurmuştum.Ama yaklaşık 1 aydır son update yaptığımdan beri 1. domain WAITING FOR GROUP POLICY yazıp boot ekranında çok bekletiyor.Ve login olamıyorum.10 dakika kadar bekletiyor sonra login olabiliyorum.Sorun ne olabilir?

Teşekkür ederim

Gönderildi : 02/03/2011 23:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Mesut hocanın bu konuda bir webcasti var bence izleyin ve sizin için önemli yenilikler var ise geçmenizi tavsiye ederim

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/03/2011 23:28

(@BurakUnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan bey cevabınız için teşekkür ederim.Videodaki özellikler benim için bir anlam teşkil etmiyor şu aşamada.Gerekli özellikler değil benim için.Ama güncel olmasında yarar var deyip yarın yüklemeyi deneyeceğim.Umarım sıkıntı ile karşılaşmam

teşekkürler

Gönderildi : 03/03/2011 01:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba yaklaşık 2 ay kadar önce lisanslı 2 tane windows server 2008 kurdum.Yeni çıkan windows 2008 sp1 update i kurmalımıyım?Önerirmisiniz?

Ayrıca 2. serverı active directorynin cluster ı olarak kurmuştum.Ama yaklaşık 1 aydır son update yaptığımdan beri 1. domain WAITING FOR GROUP POLICY yazıp boot ekranında çok bekletiyor.Ve login olamıyorum.10 dakika kadar bekletiyor sonra login olabiliyorum.Sorun ne olabilir?

Teşekkür ederim

windows 2008 R2 icin SP1 yeni cikti , normal server 2008 icin SP2 var diye biliyorum 

2008 R2 yuklu exchange serverime ciktigi gun sp1 yukledim henuz bir sorun cıkmadı fakat cıkmayacagının garantisi yok elbette 

serverlariniz icin ise ilk once dns ayarlarini kontrol edin daha sonrasında gpo ayarlarınızı derim 

kolay gelsin 

Gönderildi : 03/03/2011 11:07

(@BurakUnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 2008 StandartR2 versiyonu kullanıyorum

Gönderildi : 03/03/2011 11:55

(@BurakUnal)
Active Member
Konu başlatıcı

PLEASE WAIT FOR THE GROUP POLICY CLIENT

Asıl sorunum dediğim gibi boot ettikten sonra cihazın 10 dakika kadar yukarıdaki ekranda takılı kalması.Bu süre zarfında yada diğer makinelerde oturum açamıyor.Hatta 2008r2 terminal olan diğer serverımda dahi admin olarak oturum açamıyorum

Hatalar kısmında

"The processing of Group Policy failed. Windows attempted to read the file \\dmn.com\sysvol\dmn.com\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\gpt.ini from a domain controller and was not successful. Group Policy settings may not be applied until this event is resolved. This issue may be transient and could be caused by one or more of the following:
a) Name Resolution/Network Connectivity to the current domain controller.
b) File Replication Service Latency (a file created on another domain controller has not replicated to the current domain controller).
c) The Distributed File System (DFS) client has been disabled. "

--------

Dynamic registration or deletion of one or more DNS records associated with DNS domain 'dmn.com.' failed.  These records are used by other computers to locate this server as a domain controller (if the specified domain is an Active Directory domain) or as an LDAP server (if the specified domain is an application partition). 

Possible causes of failure include: 
- TCP/IP properties of the network connections of this computer contain wrong IP address(es) of the preferred and alternate DNS servers
- Specified preferred and alternate DNS servers are not running
- DNS server(s) primary for the records to be registered is not running
- Preferred or alternate DNS servers are configured with wrong root hints
- Parent DNS zone contains incorrect delegation to the child zone authoritative for the DNS records that failed registration 

USER ACTION 
Fix possible misconfiguration(s) specified above and initiate registration or deletion of the DNS records by running 'nltest.exe /dsregdns' from the command prompt on the domain controller or by restarting Net Logon service on the domain controller

-------------The DFS Namespace service could not initialize cross forest trust information on this domain controller, but it will periodically retry the operation. The return code is in the record data.

-------------------------------------------

Bu hatada diğer terminal yani active directory ile eş çalışan makinedeki hata

The processing of Group Policy failed. Windows attempted to read the file \\dmn.com\sysvol\dmn.com\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\gpt.ini from a domain controller and was not successful. Group Policy settings may not be applied until this event is resolved. This issue may be transient and could be caused by one or more of the following:
b) File Replication Service Latency (a file created on another domain controller has not replicated to the current domain controller).
c) The Distributed File System (DFS) client has been disabled.

Ne anlama geliyor acaba? Bilgi alabilirmiyim?

Teşekkürler

Gönderildi : 03/03/2011 12:23

(@BurakUnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek varmı acaba?

Gönderildi : 04/03/2011 20:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

olası sorun ve nedenler zaten size yazılmış

nedeni aşağıdakiler olabilir

b)
File Replication Service Latency (a file created on another domain
controller has not replicated to the current domain controller).
c) The Distributed File System (DFS) client has been disabled. "

bunları tek tek kontrol ettiniz mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2011 05:10

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba,

Technet Wiki üzerinde biraz daha ayrıntıya girilmiş.

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/event-id-1058-group-policy-preprocessing-networking.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/03/2011 06:32

Paylaş: