Forum

iis kilitleniyor

Bildirimler
Hepsini Temizle

iis kilitleniyor

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,627 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sorunumu yazmıştım ama heralde tam anlaşılamadığım için tekrar yazmak istedim

sorunum server 2008 yüklü sistemde iis 7.0 web sayfalarım kilitleniyor iis service restart ettiğimde ise sayfalar geri geliyor loglardan kontrol ettiğimde ise

Application pool 'xxx.com' is being automatically disabled due to a series of failures in the process(es) serving that application pool

log name system

source WAS

level error

event id 5002

Gönderildi : 24/02/2011 14:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu bilgiler ile sorunu çözmek mümkün değil çünkü IIS çok kompleks bir servis ve verdiğiniz hata zaten pek çok hata nedeni ile application pool u kapattım diyor önemli olan nedir o pek çok hata ?

Logları temizleyip daha detaylı bir paylaşım yapın bizimle.

Ayrıca tahmini öneriler ve sorular

1 - iis üzerinde kaç site ve kaç app pool var

2 - app pool için auto recycle yapıyormusunuz ?

3 - günlük hiti nedir bu sitenin 

4 - iis üzerinde bu site için belirli bir kb kullansın gibi bir limitiniz var mı ?

5 - kodlamayı kim yaptı asp.net ise ondan çakılıyor olabilir mi ? yani sadece sistem değil application loglarınada bakın derim

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2011 18:01

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Hakan hocanın belirttiği gibi bazı soruların cevabına ihtiyacımız var. .NET ile yazılmış bazı siteler kodlamadan dolayı Application Pool u down edebiliyor.

Birde önerim tüm siteleri tek bir Application Pool dan çalıştırmayın. Çöken xxx.com için yeni App Pool oluşturup bu App Pool dan çalıştırabilirmisiniz? Eğer App Pool un çökmesine bu site neden oluyor ise o App Pool a bağlı tüm sitelerinde yayını durmasın.

Gönderildi : 24/02/2011 22:03

(@mehmet-ali)
Honorable Member
Konu başlatıcı

iis 7 application pool ayarlarını açıklayıcı kaynak varmı acaba oradan gerekli ayarlamaları kontrol etmek istiyorum

Gönderildi : 25/02/2011 13:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc753449%28v=ws.10%29.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2011 01:51

(@mehmet-ali)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hakan bey verdiğiniz link için tşk ederim ama pek 1 şey anlayamadım bu konularda daha yeniyim ayarlamaları aşağıda linkini verdiğim resimdeki gibi değişiklikler yaptım bana bu ayarlamalar konusunda lütfen yardımcı olurmusunz.

/

Gönderildi : 01/03/2011 22:46

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Sorunu neden tek taraflı olarak IIS te arıyorsunuz? Bahsettiğiniz xx.com siteninin kodlamasını incelediniz mi? IIS'in kiltlenmesine sebep olan bir işlem yürütülüyor mu? Bir kodu döngüye sokarsanız sunucunuz ne kadar güçlü olursa olsun çakılır kalır. Bunları iyice inceleyip sorunun kodda değilde IIS tarafında olduğuna eminmisiniz?

Ayrıca App Pool larda şu ayarı doğru yapmışsın burası şöyle olsun diyebilmemiz için xxx.com un yapısı hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekir. 

Gönderildi : 02/03/2011 02:28

(@mehmet-ali)
Honorable Member
Konu başlatıcı

daha önce server 2003 üzerine kuruluydu böle bir problem olmadan sistem sağlıklı çalışıyordu sonrasında server 2008 taşıdım siteyi kilitlenmeler başladı sonrasında siteyide inceledim ve farklı yere taşıyıp çalıştırdımda kodlarında veya çalışmasında sıkıntı yoktu sonrasında application pool restart ettiğimde site tekrar çalışmaya başlıyor. Site php destekli mysql tabanlı

Gönderildi : 02/03/2011 13:47

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Application Pool lardan yeni bir tane Default kurallar ile Application Pool yaratın ve bu Pool a site adını verin. Web sitesine sağ tıklayın Manage Web Site - Advanced Settings ten Application Pool dan bu pool u seçin. Ve iisreset /noforce diyerek IIS i yeniden başlatın ve bir süre web sitenizi bu Application Pool ile çalıştırın. Benzer bir sorunu bir web servisinin çökmesinde bu şekilde düzeltmiştim.

Bir deneyin.

Gönderildi : 02/03/2011 16:43

Paylaş: