Forum

Server 2003 Yardım.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Yardım.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba ;

Server 2003 ile ilgili bi sıkıntım var.Öncelikle mevcut yapımdan birazcık bahsediyim.

Juniper firewall kullanıyorum.Bacaklarından birinde 88.x.x.x/24 C class ip grubunu kullanıyorum.Diğer bacakda ise 192.168.1.1/32 li iç network olarak kullanıyorum.88 li grubu server larda kullanıyorum.

Web server ımda şöyle bi sıkıntım var ISS duruyo. Application wiever a log düşmüyor. System wiever da ise ;

Microsoft Office Document Image Writer yazıcısı için gerekli Microsoft Office Document Image Writer Driver sürücüsü bilinmiyor. Tekrar oturum açmadan önce sürücüyü yüklemesi için yöneticinizle bağlantı kurun.

Bu ve buna benzer yazıcı ile ilgili log düşüyor.

System log larını temizleyip ISS i yeniden başlatıgım zaman web yayınım devam ediyor.Server 2003 ü sadece web server olarak kullanıyorum ve dns de kendi üstünde.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar..

Gönderildi : 05/06/2008 20:12

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Bir servis stop ediyorsa, evenviewer altında mutlaka bir kayıt olmalı. olmadığından eminmisiniz?

Ayrıca IIS in stop ettiğini nasıl anlıyorsunuz? Başlat> Çalıştır> Services.msc altında ilgili servisler Stop durumuna düşüyor mu?

Microsoft Office Document Image Writer ise Microsoft office programının kurmuş olduğu sanal bir yazıcıdır. BAskı ön izleme vs.. işlemleri için kullanılıyor. Yazıcı ve Faxlar altından silebilirsiniz...

Ayrıca Office gibi uygulamaların sunucular üzerinde olmasını tavsiye etmem.

Gönderildi : 05/06/2008 21:34

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yazdıgın paragraflara teker teker cevap vereyim.

Bir servis stop ediyorsa, evenviewer altında mutlaka bir kayıt olmalı. olmadığından eminmisiniz?

- Application wiever da hiç bir log yok. ben 4 gün önce temizlemişdim ve bir daha oraya log düşmedi.

Ayrıca IIS in stop ettiğini nasıl anlıyorsunuz? Başlat> Çalıştır> Services.msc altında ilgili servisler Stop durumuna düşüyor mu?

- Hayır düşmüyor ama ISS i de yeniden başlatmadan web yayını gelmıyor..

Ayrıca Office gibi uygulamaların sunucular üzerinde olmasını tavsiye etmem.

- Office uygulamaları sunucu üzerinde yok. Garip olanda bu server lar 88.x.x.x/24 li ip grubunda yazıcı ise 192.168.1.1/32 grubunda.Yalnız firewall dan çıkan 2 uçda aynı switche girdiginden fiziksel olarak tam da izole edilmiş durumda degiller. En kısa zamanda serverları farklı bi switchle besliycem.

Bu Konuyu açtıkdan sonra yazıcılar altında bazı office uygulamaları gordum ama offline olarak.Daha once server 2003 ü kurdugum agdaki yazıcılar sanırım onları kaldırdıkdan sonra system wiever da gordugum log lardaki hatalar oluşmamaya başladı. 

Gönderildi : 05/06/2008 22:26

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

IIS kac kullanıyorsunuz, kaldırıp yeniden servisi kurup deneme yaptınızmı herhangi bir sorundan dolayi servisinizde problem olabilir yedekleri alip yeniden kurulum yapip öyle bir deneme yapınız sonuc ne olacak.

Gönderildi : 06/06/2008 05:01

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ISS durmuyo esasında ben ISS i yeniden başlatınca web yayını geliyor.Aldığım hataların cıktılarını sizle paylasıyorum..

--  ÇETİN üzerinde otomatik Microsoft Office Document Image Writer yazıcısı için gerekli Microsoft Office Document Image Writer Driver sürücüsü bilinmiyor. Tekrar oturum açmadan önce sürücüyü yüklemesi için yöneticinizle bağlantı kurun.

--  Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

--  Microsoft Office Document Image Writer yazıcısı için gerekli Microsoft Office Document Image Writer Driver sürücüsü bilinmiyor. Tekrar oturum açmadan önce sürücüyü yüklemesi için yöneticinizle bağlantı kurun.

-- ENGIN üzerinde otomatik HP LaserJet 1020 yazıcısı için gerekli HP LaserJet 1020 sürücüsü bilinmiyor. Tekrar oturum açmadan önce sürücüyü yüklemesi için yöneticinizle bağlantı kurun.

--  Yazıcı SES üzerinde otomatik AGFA-AccuSet v52.3 (NEZIH öğesinden) 1 oturumunda oluşturuldu.

--  Yazıcı SES üzerinde otomatik AGFA-AccuSet v52.3 (NEZIH öğesinden) 1 oturumunda ayarlandı.

--  !!engin!HP LaserJet 1020 yazıcısı için gerekli HP LaserJet 1020 sürücüsü bilinmiyor. Tekrar oturum açmadan önce sürücüyü yüklemesi için yöneticinizle bağlantı kurun.

-- WinHTTP Web Proxy Otomatik Bulma Hizmeti hizmeti durduruldu durumuna girdi.

-- The WinHTTP Web Proxy Auto-Discovery Service suspended operation

-- İleti, 'hotmail.com' uzak etki alanına teslim edilirken oluşan SMTP iletişim kuralı hatası oluştu.
 hatası nedeniyle '65.54.244.40' ana bilgisayarına teslim edilemedi  Hataya neden olan SMTP yüklemi: 'MAIL'.  Uzak sunucudan alınan yanıt: '550 OU-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. Reasons for rejection may be r'.

Yukarda yazıcı ile ilgili geçen isimler ENGIN.ÇETIN bunlar 192.168.1.1/32 grubunda olan kişiler.Web server ise 88.x.x.x/24 lü grupda.

System wiever ın altına düşen loglar...

saygılar.. 

Gönderildi : 06/06/2008 12:55

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda önereceginiz baska bişeyler varmıdır?Sorunu hala çözemedim.

Gönderildi : 07/06/2008 14:50

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Geri dönüş için yazıyorum..

Sorun Server üzerinde çalışan bi web sitesinin kodları ile ilgili çıktı...sayac şişiyo ve ISS i tıkıyodu bizde ISS i yeniden başlatınca düzeliyodu.

Saygılar..

Gönderildi : 20/06/2008 13:15

Paylaş: