Forum

Ikinci Dc Shannel H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ikinci Dc Shannel Hatasi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba , Windows Server 2008 R2 isletim sistemime sahip Additional DC de Lsass.exe CPU yu %80-%100 kullaniyor ve event viewerda tek hata ise  "No suitable default server credential exists on this system. This will prevent server
applications that expect to make use of the system default credentials
from accepting SSL connections. An example of such an application is the
directory server. Applications that manage their own credentials, such as the internet information server, are not affected by this."

Bu hatalari almadan once domain controler uzerinde yaptigim islem ise ServerManagerCmd -i RSAT-ADDS komutunu calistimakti. Problem sizce neden kaynaklaniyor olabilir.

Iyi calismalar

Gönderildi : 22/02/2011 17:40

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Merhaba,

Aşağıda linkini vermiş olduğum makaleyi incelemişmiydiniz? Burada server 2003 için anlatıyor fakat 2008 tarafındaki çözüm bulabilmeniz adına yardımcı olacaktır.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc776467(WS.10).aspx

Gönderildi : 22/02/2011 18:07

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam bu sayfayı incelemiştim ve buradaki olabilecek işlemleri incelediğimde bir sonuca varamadım. 🙁

Gönderildi : 23/02/2011 00:24

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member

Sanırm biraz daha detaylı araştırma yapmak gerekiyor.

Lsass.exe servisinin çok fazla cpu kullandığından bahsetmişsiniz.Sisteminiz de hangi antivirus programını kullanıyorsunuz? Sisteminizi farklı antivirüs programları ile virus taramasından geçirdiniz mi? Bazı forumlarda bu servisin bu kadar çok kaynak tüketmesi virüs olabilme ihtimalini gösteriyormuş.

Bende sistemlerinde dc ve adc olarak server 2008 r2 kullanıyorum fakat sizinki gibi bir hata almıyorum. Task manager da Lsass.exe'ye sağ tuş tıklayıp "Go to service"e tıkladığım zaman aşağıdaki servislerin çalıştığını görüyorum.

SamSs, NTDS, Netlogon, KeyIso, kdc, EFS. Sizde bunlar dışında servis çalışıyor mu? Sunucu üzerin de ADC dışında başka roller yüklü mü?

Gönderildi : 23/02/2011 02:37

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam tesekkurler bendede ayni servisler calisiyor en sonunda cozum bulamayinca rolleri kaldirip yeniden kurdum. Suan icin sorun yok gibi. Saygilar.

Gönderildi : 23/02/2011 17:01

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member

Rica ederim.

Gönderildi : 23/02/2011 18:56

Paylaş: