Forum

Logon Error!!!

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logon Error!!!

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yarın farklı bir şubemiz de problem olduğundan dolayı gitmek zorundayım.Gitmeden önce problemi buraya yazayım ve sizinde engin görüşlerinizi alıyım dedim;

1- 2003 server kurulu 192.168.0.14

2-2003 server üzerinde DC var.192.168.0.14

3-DC nin olduğu 2003 serverda SQL server var.192.168.0.14

4-Farklı bir makinede terminal server kurulu. 192.168.0.60

Terminal servera 15 adet thin client logon oluyor.

DC nin bulundu pc de aynı zamanda dns server var. 

Event id hataları aşağıdadır.

Sorunum;Kullanıcıların parolaları ve kullanıcıları doğru olduğu halde bağlanamıyorlar. Veya logon olurken permisons axcess denay hatası alıyorum.

Not:Thin clientlar kurulduktan sora daha önce sisteme kurulup da kullanılmayan bir active direktly vardı onu ayağa kaldırdım o şekilde kullanmaya başladım fakan bi müddet sora patladı:(görüldüğü gibi ne yapabilirim. 

Sanırım verdiğim event id ler size herşeyi anlatır.Kullanıcılar çok problem yaşıyor ne yapabiliriz. 

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 03/03/2008 23:33

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Öncelikle sorunun tam kaynağı DNS problemi ve replikasyondan kaynaklandığı apaçık belli olmaktadır. Bununla birlikte eklediğin nottaki kullanılmayan AD'yi nasıl ayağa kaldırdın hangi serverde kuruluydu ...söylediğin yapıda bir eksiklik var.. Öncelikle DNS bilgin varsa DNS yeniden yapılandırmanı tavsiye ederim. Zaten DNS problemini çözdükten sonra sorunların ortadan kalkacaktır.

Saygılar,

Gönderildi : 04/03/2008 00:40

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yani AD daha önce bu makinede kuruluydu aynı server üzerinde fakat global catolog da hata veriyordu bu şekilde kullanıcıları logon ettim şu an global catolog hatalarını event id lerde görüyorsunuz zaten ilginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 04/03/2008 00:48

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Birde thin clientler terminal servera logon olmaya çalıştıklarında şu hatayı alıyorum;

The system could not log you on.Make are your user name and domain are correct, then type your password again latters in passwords must be typed using the correct cost.

NOT:Adminle bağlanmaya çalışssam bile aynı hatayı alıyorum.

Reset attığımda bi ihtimal düzelebiliyor ama bazende düzelmiyor nedir sizce? 

EDİT:Son olarak SQL serverda bulunan AD yi kaldırsam, TS ye kursam bir problem yaşarmıyım sizce. 

Gönderildi : 04/03/2008 01:08

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

EDİT:Son olarak SQL serverda bulunan AD yi kaldırsam, TS ye kursam bir problem yaşarmıyım sizce. 

Selamlar Doğan,

Ne demek istedin burada?

Gönderildi : 04/03/2008 12:26

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Mesut Hocam şundan bahsediyor : 3-DC nin olduğu 2003 serverda SQL server var.192.168.0.14  aynı zamanda bunda AD de kurulu

Bu serverın adını değiştirdiniz mi ?

Gönderildi : 05/03/2008 00:08

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Rafetim teşekkürler 🙂 Umarım Kdz. de havalar iyidir..

Doğancım, sen iyisi mi DC deki AD yi kaldırmadan önce bir ADC kur ve rolleri bunun üzerine taşı, daha sonra DC yi yeniden kurar ve eski şekline çevirirsin.

Gönderildi : 05/03/2008 01:42

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Valla mesut ad kurmadan dc yi kaldırdım ve diğer terminal servera kurdum fakat şimdide başka bir problem var;networkta bir makine var ağı darmadağan ediyor.ping surelereri 570-580 - 700 ms ulaşıyor.Bu makineyi nasıl tespit ederim.Dün bütün kabloları söktüm yeniden uğraştım ama problem devam ediyor:(böğle bir program varmıdır networkta hangi pc ağı dağıtıyor?

Gönderildi : 05/03/2008 12:39

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Valla mesut ad kurmadan dc yi kaldırdım ve diğer terminal servera kurdum fakat şimdide başka bir problem var;networkta bir makine var ağı darmadağan ediyor.ping surelereri 570-580 - 700 ms ulaşıyor.Bu makineyi nasıl tespit ederim.Dün bütün kabloları söktüm yeniden uğraştım ama problem devam ediyor:(böğle bir program varmıdır networkta hangi pc ağı dağıtıyor?

Genelde virus veya trojanlar disari smtp cikisi yapmaya calisarak network'u yorarlar. Mail server localde ise oncelikle bu makinada baglantilari incelemeni tavsiye edebilirim.

Internet cikisini sagladigin server/modem/router vs. nedir ?

Gönderildi : 05/03/2008 12:48

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İnternet çıkışı bir router ile sağlanıyor cisco 878 serie.Router yoluyla merkeze geliyorlar merkez den nete çıkıyorlar.

Gönderildi : 05/03/2008 12:53

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Ben senin yapıdan pek bir şey anlayamadım doğrusu, sen bir adc kurmadan ad yi kaldırdın..

Peki domain e üye clientlar ne yapıyor? Bence networkteki yavaşlığın nedeni clietların ad yi arıyor olması, sen ne dersin?

Gönderildi : 05/03/2008 13:30

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb mesut sorun çözüldü.Domaine üye olanlar zaten thin clientlerdi yeni domaini kurdum aynı kullanıcılarla hiç bir sorun olmadan bağlandılar sadece profillerini kopyalayıp yapıştırdım yani yeni kurduğum DC de problem yok.Networktaki problemi NetworkActiv PIAFCTM diye bir program kurdum paketleri izledim networka bağlı kameralar networku darmadağan ediyordu kameraları şimdilik yeni hat çekilene kadar devre dışı bıraktık sorun çözüldü sağol.

Gönderildi : 05/03/2008 18:09

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Geçmiş olsun, görüşürüz.

Gönderildi : 05/03/2008 18:51

Paylaş: