Forum

User Password

Bildirimler
Hepsini Temizle

User Password

16 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Arkadaşlar böyle bir problemim var, ama bilmiyorum nasıl çözeyim.Belke sizlerden kimse karşılaşmış böyle problemle.Probleme geldikde ise bir bilgisayar var, önceleri bizim domainde olmuş ve bu bilgisayara belli bir kullanıcı var o login oluyor.Ama şimdi bilgisayar domainden çok uzakta.Kullanıcı ise şifresini unutmuş.Düşünüyorum ki, eğer bilgisayarı domaine bağlasam şifreyi reset ede bilirim.Ama bu imkanım yok.Başka nasıl şifresi reset ve ya değiştire bilirim?Bazı 3rd party programlar kullandım olmadı.Mesela, ERD, Rıza hocamın paylaşdığı bir program vardı onu da kullandım, ama sonuç yok.Ancak Local şifreyi reset ve ya değiştire biliyorum.

Önceden her kese teşekkür ederim!

Gönderildi : 18/02/2011 11:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, a.s.

3 party yazılımları kullanmanız gerekmektedir.

İşletim sistemi nedir bu bilgisayarın ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2011 13:25

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Hocam!

Hocam söylediğim gibi yukarıdakı 3rd party programlardan kullandım ama işe yaramadı.Önerdiğiniz başka bir program varmı?Denemek isterdim.Hocam ayrıca işletim sistemi VVindovvs XP`dir.

Gönderildi : 18/02/2011 14:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

a.s.

XP için ERD kullanabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2011 17:07

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam ERD domain`de açılmış user`i gösteriyormu?

Gönderildi : 18/02/2011 21:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Local adminden açıp domainden çıkarmayı denediniz mi? domaine katarken fiziksel bağlantı mecburi ama çıkartırken değil. tabi gpo ile önceden bir ayar yapılmamışsa.

Gönderildi : 18/02/2011 21:52

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Local adminden açıp domainden çıkarmayı denediniz mi?

Bunla ne demek istediyinizi anlamadım.Bilgisayar şimdi zaten domain`de değil.Önceleri domainde olmuş, şimdi ayırmışlar.Ama bilgisayarı kullanan kişi domain`de açılmış olduğu profille login oluyordu, bilgisayar domain`den ayrıldıkdan sonra.Şimdi şifresini unutmuş.

Gönderildi : 18/02/2011 22:36

(@Anonim)

local şifreyi değiştirebiliyorum diye yazmışsınız zaten şifreyi değiştirdiğiniz localden oturum açıp domainden çıkartın bilgisayarı

Gönderildi : 18/02/2011 22:42

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Gürkan bey, galiba anlata bilmedim sorunu.Bilgisayar zaten domain`de deyil.Ama önceleri domainde olmuş.Domainde olduğu zaman profil açılmış, ve domainden ayrıldıkdan sonra da bu profille girmişler.Ama şimdi bu profilin şifresi unutulmuş.Bana bu şifre lazım.

Gönderildi : 19/02/2011 08:51

(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member

ilk logon ekranında kullanıcı adına:administrator şifre ise:local admin şifresi gir(çoğu zaman boş olabiliyor).log on to kısında ise (seceneklerden gelir) this computer ı seç.sonra bilgisayara giriş yap.denetim masasından kullanıcılara gel.oradaki domain user reset et.veya  c sürücüsünden  documents and settings bölümünden profiline  girebilirisn.

Gönderildi : 19/02/2011 09:52

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Admin login oluyorum, Documentsde de görüyorum.Ama bana parolayı tapmak lazım.Ben User Accounts bakarım, orada varmı profil.Ben bildiğim kadarı ile orada gözükmüyor.

Gönderildi : 19/02/2011 16:58

(@Anonim)

Ferhad kardeş; sen parolayı değiştirmeyi aklından çıkar domain controller'ın admin parolasını kırabilirsin bende bootble cd'si var network kablosunu çekince kırabiliyor,ancak DC den bahsediyorum client tarafında denemedim çünkü hiç ihtiyacım olmadı.Bahsettiğin kullanıcının masaüstü belegelerim gibi dataları C:/ Document Settings altında olması lazım eğer yoksa profil daha önce bağlı olduğu domainde tutuluyordur oradan ulaşabilirsin.

Senin yapman gereken local adminden oturum aç, domainden çıkar sonra Document Settings altından kullanıcı datalarının sahipliğini alıp aç!

Kolay Gelsin..

Gönderildi : 19/02/2011 17:56

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Gürkan bey, bende zaten öyle yaptım.profilde olan her şeyi götürdüm.Şimdi bi problem kalmış.Eskiden profilde outlook vardı.Orada olan e`mailleri ve.s şeyleri nasıl götürüb?Sonra yeni profilde import ede bilirim?

Gönderildi : 19/02/2011 22:00

(@Anonim)

C:\Documents and Settings\Eski Kullanıcı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

Yeni Profilden outlook'u açıp dosya menüsünden al seçip bu şekilde yolu gösterip alabilirsin.

Outlook'ta  dosya menüsünden al ver kullanmanı tavsiye ederim bu tarz işlemlerde biraz uzun sürer ancak sıkıntı çıkarmaz.

Kolay Gelsin..

Gönderildi : 20/02/2011 02:26

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Gürkan bey!

Yarın deneyecem.

ALLAH Razı Olsun Sizden!

Gönderildi : 20/02/2011 21:51

(@Anonim)