Forum

2008 Server R2'de F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server R2'de Folder Redirection Sorunu Hk;

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 2008 server üzerinde folder redirection için gerekli policy ayarlarını documents'a uyarlanacak şekilde yaptım.

Client tarafında oluşan map'a, herhangi bir dosya oluşturduğumuz zaman server'da bulunan path'a sorunsuzca senkronize oluyor.

Yalnızca Documents ile server senkronize olmuyor. Ve documents hala local'de görüyor kendini..

2008 server R2'de başka bir ayar yapmama gerek var mı?  

Tşkler.....

Gönderildi : 09/02/2011 14:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Gerekli ayarlamaları yaptım dediğiniz ayarlamaları bizimlede paylaşırsanız belki bu noktada sorun olabilir.

Ayrıca aşağıdaki makaleyi incelediniz mi ?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc732275.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2011 20:57

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam selamlar, o makaleye göre yapmaya çalışmıştım aslında. Policy tarafında Documents üzerinde ayarlar; Basic—Redirect everyone's folder to the same location ve Redirect to the following location. %homeshare%%homepath% yada direkt path in kendisini yazarakta gösteriyorum yolu. Client üzerinde ilgili path map leniyor sıkıntı yok. Sadece my documents e attığım dosyalar ilgili map le ya da server üzerinde path le senkronize olmuyor. Kendini localde görmeye devam ediyor. Çünkü biliyorsunuz documents üzerinde sağ tuş server ın adresini görebilmem lazım....

Saygılar...

Gönderildi : 14/02/2011 14:15

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Documents klasörünü Folder Redirection yapmak için acaba policy tarafında eksik bir şeyler yapıyor olabilir miyim? Bir önceki msj da ilgili policy ayarlarını yazdım. Teşekkürler...

Herkese İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 17/02/2011 13:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Peki şöyle yapalım, bir tane kullanıcıyı kurban seçip bu ayarı yapın

http://www.youtube.com/watch?v=eExoyGQjvX8

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2011 20:02

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam öncelikle selamlar ve tşkler...Zaten test ortamındayım kurban çok:) Video yu izledim birebir aynısını uyguluyorum zaten. Policy lerde bir sorun olsa; diğer tüm policy leri uyguluyor. Paylaşım ve ya haklarla ilgili bir sorun olsa; User > Properties>Profile kısmında belirlediğim map a ulaşamaz oraya dosya atamazdı.  2003 ve Xp li gerçek bir ortamda zaten kullandığım bir policy bu ama. 2008Srv ve Win7 li bir ortamda uygulayamadım bir türlü 🙁

Gönderildi : 18/02/2011 13:30

Paylaş: