Forum

Folder Sharing

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Sharing

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Arkadaşlar biz FileServer üzerinde klasör oluşdurduk.Ona sharingden Everyone`a Read ve Domain Admins`e Full Control verdik. Everyone verdim çünki bizde şebekede olan ve Domainde olmayan bilgisayarlar ve kullanıcılar var.Şimdi arkadaşlar Everyone grubuna ait kullanıcılar o klasörin içerisinde klasör oluştura biliyorlar.Anlamadım niçin, halbuki biz ona Read vermişik.Bundan başka ise Domain Users grubu üyeleri o klasörden Copy yapa biliyor, ama o klasörün içerisine Paste yapamıyor.

Önceden her kese teşekkürler!

Gönderildi : 09/02/2011 08:49

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Farhad bey,

Aşağıdaki makale size detaylı bilgi verecektir. Öncelikle onu okumanızı tavsiye ediyorum aradığınız tüm cevapları içerisinde bulabilirsiniz.

http://www.serkanuzuner.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6:paylam-ve-guevenlik-sharing-and-security&catid=8:genel&Itemid=313

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2011 10:22

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Recep bey, ilk önce cevabladığınız için çok teşekkür ederim!

Recep bey, ben o makaleyi okumuşum, hem bir defa deyil.Ayarlarıda doğru yapıyorum,yani yanlış bir şey yok.Ama Everyone`a Read veriyorum, buna bakmayarak klasör oluşturmak oluyor.Şimdi bir de deny verecem, bakalım nasıl olacak.

Gönderildi : 09/02/2011 11:24

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

farhad bey merhaba

accessenum.exe ile izinlerin kontrolünü ve sağlamasını gerçekleştirdiniz mi?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/15475.aspx bu konuda sinan hocam programı paylaşmış

http://www.4shared.com/file/127594336/56aba19a/Kimin_hangi_dizinde_ne_hakki_var.html adresinden programı edinebilirsiniz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 09/02/2011 12:05

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Bora bey!

Bora bey ilginiz için teşekkür ederim!Ben olayı Everyone grubunda bazı izinlere Deny vererek çözdüm.Şimdi normal çalışıyor.Ama bu programı da şimd deneyecem.Bir daha teşekkür ederim yardımlarınız için!

Gönderildi : 09/02/2011 12:43

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bora bey, Deny vermişdim iyi çalışıyordu.Üzerinden 1 saat falan keçdi şimdi yine karışmış.

AccessEnum ile izinlere baktım, resimide yukarıda koydum.Aynen isteidyin gibi izinler.Ama ben Domain üyesi olan bilgisayardan kendi Domain Admins üyesi olan accountla FileServer`de olan o klasöre bir şey copy+paste yapamıyorum.Ama FileServer`deki klasörden bilgisayara copy+paste yapa biliyorum hemde sorunsuz.Bir türlü anlamadım.

Gönderildi : 09/02/2011 12:57

(@borayildiz)
Honorable Member

d:\software altına mı yapıştıramıyorsunuz yoksa d:\software altında bulunan d:\software\xyz gibi bir klasöre mi?

Gönderildi : 09/02/2011 14:27

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bora bey, izinleri D:\softvvare veriyorum ve internet üzerinden Domain Admins ile fark etmez neresi olursa olsun, yapıştıramıyorum.Everyone`dan Deny`ları götürdüm şimdi yapıştıra biliyorum.Ama domain`de olmayan userlerde orada klasör aça biliyorlar, sile biliyorlar.Ben istiyorum ki, domainde olmayan userler ancak göre bilsin.

Gönderildi : 09/02/2011 14:51

(@borayildiz)
Honorable Member

şeklinde verdiniz izinleri değil mi?

Gönderildi : 09/02/2011 18:06

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bora bey, çok teşekkür ederim!

Sorun hall olundu.