Forum

Server 2003 AD de X...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 AD de Xp Clienlerda Saat Güncelleme Sorunu!

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
792 Görüntüleme
(@ResatDOKUK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Domainde AD saati ile networkteki sunucu bazlı cihazların sistem saatileri eşit, fakat domain içerisinde bulunan Xp clienlerinın sistem saatleri aynı değil bircok deneme yapmamama rağmen ve  kullanıyı domainden çıkartıp tekrar domaine dail etmem rağmen sistem saatleri sunucu saatine senkronize olmuyor . sebebi ne olabilir !! AD üzerindeki dns ve diğer serviler normal çalışıyor bilgi rica ediyorum.

Gönderildi : 02/02/2011 23:00

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, dc uzerinde windows time servisini resetleyimn olay gunlugunde w32 hatalari varmi kontrol edin. ayrica dcdiag sonucunu buraya kopyalayin

Gönderildi : 03/02/2011 00:14

(@ResatDOKUK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Warning ! Uyarısı var Sayın Hocam

Time Provider NtpClient: This machine is configured to use the domain hierarchy to determine its time source, but it is the PDC emulator for the domain at the root of the forest, so there is no machine above it in the domain hierarchy to use as a time source.  It is recommended that you either configure a reliable time service in the root domain, or manually configure the PDC to synchronize with an external time source.  Otherwise, this machine will  function as the authoritative time source in the domain hierarchy.  If an external  time source is not configured or used for this computer, you may choose to disable  the NtpClient.

Gönderildi : 03/02/2011 00:24

(@ResatDOKUK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Alttaki Makaleyi Uyguladım Servis Warning vermiyor Şunanda  Hakan Hocama Teşekkürler.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/event-id-12-event-source-w32time.html

Gönderildi : 03/02/2011 01:05

(@ResatDOKUK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tüm domaindeki makınalar için saatleri eşitlemem için Bir komut varmı ? w32tm /resync gibi?

Gönderildi : 03/02/2011 01:10

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Merhaba, kullaniclar w32 servisi resetlendiginde guncelleme yapacaklardir

Gönderildi : 04/02/2011 02:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hocam aynı makaleden bende yararlanarak sorunumu çözdüm ancak, bu sefer ADC de w32time 38 24 ve 29 hataları alıyorum.

yardımcı olursanız sevinirim. saygılar.

Gönderildi : 14/02/2011 22:07

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Merhaba, w32 time komutlarinda zaman guncelleme sunucu secenekleri var, ? switch ini kullanarak seceneklere ulasabilir, bu kisim karisik gelirse biz sizin icin ilgili komuta bakabiliriz.

Gönderildi : 16/02/2011 13:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba hocam sorunu çözdüm

PDC Sunucusu üzerinde saat kaynağını

http://www.pool.ntp.org adresinden bir saat kaynağı ile değiştirdim.

w32tm /config /manualpeerlist:europe.pool.ntp.org /syncfromflags:manual /reliable:yes /update

net stop w32time

net start w32time

ADC de ise

w32tm /resync /rediscover

Sorun çözülmüş görünüyor, 2 gündür herhangi bir sorun iletilmiyor

saygılar.

Gönderildi : 20/02/2011 07:02

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Super bi donus, kutlarim :))

Gönderildi : 20/02/2011 23:25

(@caglarmuhacir)
Gönderiler: 33
Trusted Member

benım sunucum internete çıktığı zaman saatı otomatık duzeltıyor fakat internet olmadığında alakasız bir saat çıkıyor ortaya. saati internet olmadan nasıl güncel tutarım.

Gönderildi : 20/04/2011 14:06

Paylaş: