Forum

Sbs Users kalsö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sbs Users kalsörü

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhabalar.

benim sıkıntım şöyle.

Windoes 2003 server kullanıyorum sbs .C klasörünün içinde Users diye bir klasör var localde bulunan tüm kullanıcıların belgelerim klasöründeki tüm bilgiler bu klasörde .Ben istiyorumki kullanıcılar kendi belgelerini kendi pc'lerinde bulundursun servera kopyalamasın ben active drectory'de herhangibir  yönlendirme yapmadım.Users klasörüne ne zaman sharing açtım ardından açıp kapanan tüm pclerin bilgileri oraya kopyalandı ben bu kalasörün paylaşamını kapatıncada kullanıcılar belgelerim klasöründeki bilgilere ulaşamamaya başladı.

Ben ne gibi serverdan ayar yapmam lazımki kullanıcıların belgeleri servera değilde kendi localinde kendi pc'sinde tutsun.Bazı cihazlar laptop o yüzden networkte olmayınca sıkıntı çıkıyor.

Bana adım adım ne yapmam gerektiğini yada bunla ilgili daha önceden acılmış olan konu varsa yönlendirebilirmisini.

Gönderildi : 01/02/2011 12:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kimse cevap vermeyecek mi ???

Gönderildi : 01/02/2011 16:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx  bu makalede bir romaing profile yapısının anlatımı var.Sizin anlattığınıza göre bir romaing yapınız olabilir.Buradaki makaleyi okuyarak gpo altında romaing yapılandırılması yapılmışmı onu kontrol edin.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/02/2011 16:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam cok tşk ederim ama ben bu ayarların hiç birini yapmadım kaldıki belgelerim kalsörünü aktarımı bile kapattım.

kapatıgım halde halen dosyalarımın uzantısı server üzerinde görünüyor baska yolu varmıdır..

Gönderildi : 01/02/2011 17:37

Paylaş: