Forum

sunucu Kasa seç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sunucu Kasa seçimi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@TARIKSARI)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sunucu Kasa Alamyı düşünüyorum intele baktım karar veremedim ne almamgerektiğini
 yeri geldiğinde linux veya windows kura bileceğim  2-3 tane oyunu serverini bir arada çalıştıra bileceğim
dışarıdan gelen saldırılara dayanıklı

hızlı performanslı ram 12 gb veya üstü problem çıkarmayacak bir kasa bilgilendirirseniz sevinirim..

Gönderildi : 26/01/2011 05:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba hp,ibm ,dell son zamanlarda artık neredeyse aynı kaliteyi yakalamış durumda ayrım yapmak güç fakat tam olarak kurulacak olan rolleri belirleyip spnsorlardan piramit bilgisayar ile görüşürseniz eğer size fiyat ve model konusunda fikir sunabilirler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/01/2011 12:52

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Sunucu seçimi için öncelikle kurmak istediğiniz uygulamaların nelere ihtiyacı olduğunu belirlemelisiniz. Sizin ihtiyacınızı görmesinden ziyade ileriye dönük olarak ta geliştirebileceğiniz sunucular önemlidir. Rack kasalar için iyi soğutmalı kabin ve yer gerektiği gibi tower kasaların muhafazası daha kolaydır.

Her ikisinde de klimalı ortam gerekecektir, her ikisi de gürültülü çalışacağı için kendine ait yer gerekecektir. Marka sadece fiyat ve garanti şartlarında (öncesi / sonrası) size seçim için kriter olabilir. Performans hepsinde aynı olacaktır.

Öncelikle min.seviyedeki gereksinimlerinizi belirleyin ve birkaç yıl sonra oluşabilecek gereksinimlerinizi tahmin edin. Daha sonra ürün için sponsorlarımız size yardımcı olacaklardır.

İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 26/01/2011 13:07

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Fiyat/performans açısından Dell sunucuları önerebilirim. Üstelik bir HP fanatiği olmama rağmen.

Gönderildi : 26/01/2011 13:19

(@TARIKSARI)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşşekürler Sponsorla nasıl ağlantıya geçebilirim..

Gönderildi : 26/01/2011 18:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

http://www.piramit.com.tr/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/01/2011 19:19

Paylaş: