Forum

2008 SERVER STD Hyp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 SERVER STD Hyper-V

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@SukruYASAR)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar sistem 2008 server 64 bit ingilizce yüklü, server bölgesel ayarlar olarak hepsi türkiye seçil ancak  server yüklemiş olduğum bir sayafa parasal birimleri USD($) Olarak gösteriyor. tarihler ingilizce gösteriyor. bu konuda yardım bekliyorum. ancak ben server türkçe dilleri yüklemeden bu sorunu çözebilirmiyim..

server arayüzü ingilizce olsun.. değiştirmek isemiyorum. yaptığım araştırmalrda türkçe dil yükleyin diyorlar..? size nasıl sorunu çözebilirim..

teşekkürler

Gönderildi : 25/01/2011 15:58

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

control panel içerisinde regional and language altında formatı türkiye seçin, administrative tabı altında system local turkey yapın

Gönderildi : 25/01/2011 16:12

(@SukruYASAR)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

control panelinde local bilgilerin hepsi turkey

Gönderildi : 25/01/2011 19:18

(@RamazanDiREK)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhaba ,

Control Panel - Region and Language - Administrative  Burayıda kontrol edermisiniz.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 25/01/2011 19:32

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

o zaman sysprep komutuyla out of box experience içerisinden time and currency turkey seçebilirsiniz. ama üzerinde önemli birşeyler kuruluysa önermem. yedeğinizi iyi alın

Gönderildi : 25/01/2011 20:09

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba,

Yanlışlığı Internet Explorer üzerinde mi görüyorsunuz?

Daha önceden karşılaştığım bir durum olarak Internet Explorer üzerinden Tools > Internet Options'dan Appearance altından Languages'e giriyoruz. Yoksa Türkçe ekleyip üste çekiyoruz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/01/2011 20:18

Paylaş: