Forum

masaustu exe kısayo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

masaustu exe kısayolları

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
737 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

s.a arkadaşlar

kullanıclar masaustune c veya d 'den herhangibir exe 'nın kısayolunu attıklarında kısayol çalışmıyor.

windows belirtilen yolu bulamıyor yada gerekli izniniz yok gibibir uyarı verıyor.

yenı bır ou ve kullanıcı acıyorum polıcy block ıle usttekı polıcylerı blokluyorum ama sonuc yıne aynı exe kısayolları harıcınde herşey normal.

gpresult ıle bakıyorum bagladıgım polıcy den baska bır polıcy gozukmuyor.

polıcy de sadece folder redırectıon yapıyorum.klasor paylasım ızınlerı fln herseyı verıyorum ama exe kısayolları yada exe yı kopyalayıp masaustune atıyorum yıne olmuyor.sanalda denedım aynı seylerı sorun yok.

Yardımcı olabılırmısınız.

Gönderildi : 24/01/2011 23:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Software restriction policy var mı kontrol edermisin ? blockluyorum diyorsun ama yukarıda override demiş isen bu block çalışma biliyorsun değil mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2011 21:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam cok enteresan bır durum ya!

override policy yok.

şimdi muhasebe OU var onun içine bir kullanıcı açıp muhasebe group ' a eklıyorum.yenı kullanıcıyla oturum acıyorum herşey normal.muhasebe ou 'da extra bısey yok sadece folder redırectıon ve masaustu resmı var.

yenı bır ou acıyorum ve ıcerısıne 1 group ve 1 user acıyorum bunada sadece folder redırectıon kuralı yazıyorum ve usttekı polıcylerı blokluyorum.kullanıcıyla logın oluyorum masaustune attıgım exe kısayolları calısmıyor.ama bu kullanıcıyı muhasebe ou ya tasıyorum ve muhasebe grubuna eklıyorum calsııyor.

Software restriction policy var ama sadece oyunların exe ısımlerı var ıcınde başka bısey yok.Bu polıcy ıle alakalı olabılırmı acaba?

Gönderildi : 26/01/2011 22:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Yıllardır bu işi yapıyorum, düzgün yapıldıktan sonra gpo lar asla sorun çıkarmaz ,eğer siz exe çalışmıyor diyorsanız mutlaka gözünüzden kaçan bir şey vardır, mesela sorunun başında sizin policy ker sütten çıkmış ak kaşıktı ama şimdi birden software restriction policy olduğu ortaya çıktı , belki ilerleyen bölümlerde ne çıkacak ?

Özetle sizin sorununuz dikkat eksikliği , lütfen temel policy kontrol araçlarını iyi kullanın ve nereye hangi policy yi ve nasıl yazdığınıza bakın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2011 23:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

cevap için teşekkür ederim hocam.

Son çözüm olarak policy'leri kaldırıp yenıden teker teker yazmak olacak.Haklısınız mutlaka gözden kaçan birşeyler vardır.

Saygılarımla.

Gönderildi : 27/01/2011 11:37

Paylaş: