Forum

GPO ile Kullanıcıla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile Kullanıcılardaki bir hizmeti kapatma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
898 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2003 DC olan bir sistemde 100 civarı windows xpsp3 makinalar var Group policy yardımıyla custom bir servisi stop etmem gerekiyor bunun için bir logon batch file yazdım local admin üyesi pclerde uygulayabiliyorum ancak bu bat dosyasını sınırlı kullanıcılarda uygulayamıyorum.nasıl bir yol izlemem gerekir. aklımda 2 tane fikir var. 1. bu batch file ın önüne  administrator hesabıyla çalıştırması için bir kod yazmalıyım. 2. Bir süreliğine sınırlı kullanıcıları GPO dan local admin hesabına eklemem gerekir. ama nasıl yapabilirim. bilmiyorum.

şimdiden herekese teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/01/2011 16:21

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

runas için bir kullanıcı oluşurup tüm kullanıcılarınıza parolasını verdikten sonra komut satırında bu sorulduğunda kullanıcıların yazmasını sağlayabilirsiniz. Ancak oluşturacağınız kullanıcı domain admin yetkisine sahip olacağından sıkıntı yaratacaktır.

Bunun yerine sysinternals in psexec uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu uygulama ile kullanıcıların pc lerinde farklı bir kullanıcı adını kullanarak ilgili bat dosyasını çalıştırabilirsiniz. Örneğin psexec -s -u [email protected] c:\copyfile.bat gibi.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 21/01/2011 17:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam

Gönderildi : 21/01/2011 18:48

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...