Forum

Remote Desktop Prin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Desktop Printer Sorunu

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Farklı şehirlerdeki kullanıcılarımız Remote Desktop Connection ile servera bağlanarak özel bir program üzerinde çalışma yaparak bu bağlantı ile programdan çıktı almalarını istiyorum.Remote Desktop Connection'da LPT seçeneği aktif durumda başka nereye kontrol etmem gerekiyor ki bu uzaktaki kullanıcılar serverda yaptıkları işlemleri kendi local printerlarından çıktı alabilsinler..

Teşekkürler

Gönderildi : 31/05/2008 22:09

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Printer Driver ın serverda olduğunu emin olun daha sonra ağ yazıcısı olarak lokal printer ı tanıtın.

Gönderildi : 31/05/2008 23:29

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Karışık mı oldu acaba benim yapmak istediğim şu

Remote Desktop Connection ile farklı bölgelerdeki kullanıcıları servera bağlamak ve çıktı almak istedikleri zaman local yazıcılarından çıktı almaları
Bunun  nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 01/06/2008 00:27

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Eger manage edeceginiz printer sayisi coksa kesinlikle thinprint uygulamasini tavsiye edebilirim super bir programdir.

Gönderildi : 01/06/2008 03:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Karışık mı oldu acaba benim yapmak istediğim şu

Remote Desktop Connection ile farklı bölgelerdeki kullanıcıları servera bağlamak ve çıktı almak istedikleri zaman local yazıcılarından çıktı almaları
Bunun  nasıl yapabilirim?

Slm  Start > run > mstsc >   Options > Local Resources > printers  seçili olarak denermisiniz ?

Gönderildi : 01/06/2008 04:19

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu seçenek aktif ama kullancılar bağlandıkları zaman yazıcıları gözükmüyor.Hatta görünen yazıcılar dahi kayboldu.Başka bir yöntemi var mı?

Gönderildi : 02/06/2008 13:29

(@TolgaErden)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Ben bu sorunu şöyle hallediyorum, aynı yere VPN ile de bağlanıyorum sonra kendi paylaşımıma server'dan bağlanıp priterıma bağlan diyorum, driver'ını falan herşeyi yüklüyor. Ama tabi en kolayı server'a printerın driverını yüklemek ben bu işe yaramadığı durumlarda ötekini kullanıyorum...

Gönderildi : 02/06/2008 14:03

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member

Yazıcılar  RDP menusu  uzerınde yerel  kaynaklar  kısmında  printer ı da  ısaretledıgınız  zaman  kullanıcı  server a  baglanırken  printer  ını  da  yanında  goturur  ve  o  kullanıcı yazıcılar  bolumunde Local de  pcsıne  baglı  printer ını  gorebılır  ve  yazdırma  menusun de  local dekı  baglı  printer ı sectıgı  zaman  cıktı  local baglı  printer dan  cıkar . Eger  baglanan  kullanıcılar   yazıcılar  kısmında  local  yazıcılarını  goremıyor  ıse  ler  server  ınızın  printer  driver  eşleştirmesi  ile  ilgili  yasadıgı  problemden  kaynaklanıyor  olabilir  konu  ile  ilgili  olarak aşagıdakı tool  işinizi  gorecektir.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=9AD27BE9-40DB-484F-862E-38A094EEEAF7&displaylang=en 

Gönderildi : 02/06/2008 14:23

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar feedback yapayım dedim.

Problemin cevabı şu şekilde.

Terminal Services Conf.kısmında Rdp-Tcp özelliklerine giriniz.

Windows Printing mapping işaretli ise Yazıcılar kısmında diğer yazıcıları göremiyorsunuz.

Yanındaki işareti kaldırırsanız yazıcıları görmeye başlıyorsunuz.

Hepinize Teşekkürler....

Gönderildi : 02/06/2008 22:08

Paylaş: