Forum

Internet izni

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet izni

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
595 Görüntüleme
(@namikkemalgurbuz)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Active directory den kisilere internet izni vermek istiyorum bunu kisilerin uzerine tikladigim member of/ add/ isa yazinca otomatik olarak zaman kisitlamali ve zaman kisitlamasiz otomatik olarak gelmesini istiyorum bunu nasil basarabilirim. Biraz bilgim var ama tam oldugunu sanmiyorum bu konuda aydinlatici zahmet olmazsa fotografli bilgi konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim. ilginize simdiden tesekkur ederim

Gönderildi : 31/05/2008 12:43

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Portalımızdaki ISA Server makalelerini inceleyerek, normal ve zaman bazlı kurallar yazmayı öğrenebilirsiniz.

Sonrasında iki adet kural yazacaksınız. Birisi süresiz erişim olacak ve bu kural için, AD içinde özel bir gurup oluşturup atayacaksınız (fullinternet gibi)

İkinci kuralda aynısı olacak ama süre kısıtlaması yapacaksınız (kurala sağ tıklıyoruz> properties> schedule tabından..) ve bu kural için de yine AD içerisinde bir gurup oluşturup atıyoruz (kisitliinternet gibi)

Daha sonra AD içerisinde istediğin kullanıcıyı istediğiniz guruba üye yaparak çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 31/05/2008 12:55

(@namikkemalgurbuz)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Beni bu konuda aydinlattiginiz icin sonsuz tesekkurlerimi sunarim.

Gönderildi : 01/06/2008 13:54

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba

Beni bu konuda aydinlattiginiz icin sonsuz tesekkurlerimi sunarim.

Ek olarak eğer elinizde Fortinet,Juniper,Checkpoint gibi UTM cihazlar veya Zyxel ADSL modemlerin bazılarında sunulan ek özelliklerden de bu gibi kısıtlama yapılabilmektedir.

Gönderildi : 02/06/2008 15:16

Paylaş: