Anasayfa » Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hazır Gpo  

RSS
bilal demir
(@bilaldemir)
Üye

İşe başlamış olduğum şirkette bütün gpolar birbirine girmiş hepsini baştan düzenlemek istiyorum. Elinizde hazır gpo örnekleri varmı. Tabiki hangi kısıtlamayı yaptığına dair açıklama ile beraber. Paylaşabilirseniz çok sevinirin.

Alıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:02
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba genelde hazır script kullanılır hazır gpo pek talafuz edilmez.Siz hangi policyleri uygulamak istiyorsunuz bunları belirleyin takıldığınız yerde yardımcı olalım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:06
bilal demir
(@bilaldemir)
Üye

proxy girme sertifika oluşturma yada istediğim özel işlemleri kendim yapacağım ama genel olarak standart userlar ne kullanırsa onları istiyorum. Misal denetim masasını göremesin, bilgisayarım gözükmesin, çalıştır gözükmesin, program ekleyip kaldıramasın aklıma gelmiyor şuan hepsi ama istediğim şeyi anlatabildim heralde.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:13
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Merhaba,
Genel olarak konsolo hakimmisiniz?Gpo konusunda gerekli birikime sahipseniz gpo ile ilgili bir çok makale ve video var uygulamalar genelde mouse ile aktif edilerek gerekli ayar kullanıcıya basıldığı için sadece mantağını anlatan gerekli içerikler portalda mevcut.1000lerce policy olduğu için bunların genel hatlarına yer veriliyor geriye sizin isteklerinize göre şekillenecek yapıyı tasarlamak kalıyor.
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=GPO&s=110  buradakileri biraz inceleyin dilerseniz.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:36
bilal demir
(@bilaldemir)
Üye

Çok hakim olmasam da işime yarayacak kadar bilgim var. Ben istediğim bir kaç policy oluşturdum mesela sonra onu kaydediyorum. İşte sizin elinizde o kayıtlı gpolardan yokmu. Yanlış mantık mı kuruyorum acaba :S

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:55
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Genelde kimse localde tasarladığı bir gpoyu export edip bunu saklamaz.Bu şekilde arkadaşlarda olacağınada ihtimal vermiyorum.ama yapmak isteyip yerini bulamadığınız uygulama var ise resim resim anlatan adımlarla gösterebilim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 17:57
Farhad KARIMOV
(@farhadkarimov)
Üye

Rıza hocamdan izin istiyerek şunu paylaşmak isterim.

Hakan hoca şurada güzel bir kaç GPO ayarları yazmış, isterseniz onları da kullana bilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/225479.aspx 

Başarılar,

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2011 18:27
yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Hocam ben server 2012 r2 kurulumu yaptım group policy ile ilgili hiçbir bilgim yok bana yardımcı olabilecek bir öğretmen var mıdır acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 17:38
Paylaş: