Forum

Tüm kullanıcıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tüm kullanıcılara Gpupdate /force komutu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
9,235 Görüntüleme
(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar iyi çalışmalar. Yeni bir policy yaptım ve bu ayarları tüm clientlere göndermek istiyorum.Etkilenecek kullanıcıların grubunu belirterek server üzerinden update işlemi yaptırabilirmiyim ? İstediğim direkt olarak ayarların uygulanması. Bilgisayar da olabilir Userda olabilir.

Gönderildi : 11/01/2011 16:05

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, psexec kullanabilirsiniz,

Gönderildi : 11/01/2011 16:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc757597%28WS.10%29.aspx

grup policy yenileme/tazeleme suresini kısa tutarak clientlerinizin bu aralıklarla yeni policy varmı diye

kontrol edip varsa uygulamalarını saglayabilirsiniz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 12/01/2011 13:29

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

policy tazeleme süresin nasıl belirlicem peki Vasvi Bey ? Bunun dezavantajı var mıdır ? Aslında ben şöyle birşey yapmak istiyorum. 200 tane makina var ama ben sadece 50 tanesine yapmış olduğum policy' i direkt olarak o esnada güncellemek istiyorum.  Bunu nasıl yapabilirim ? 

Gönderildi : 13/01/2011 17:44

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Merhaba, guncelleme suresimni duzenlemek ag trafigini arttirabilir, psexec ile komut satirindan ugrasmak istemiyorsaniz  specops gpupdate tool var, gorsel olarak ve free

Gönderildi : 15/01/2011 16:52

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan bey free olarak bulamadım ben :)) Program tam yapmak istediklerime cevap veriyor. Teşekkürler.

Gönderildi : 15/01/2011 17:37

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

http://www.specopssoft.com/products/specops-gpupdate  buradan ücretsiz indirilebileceği yazıyor...

Gönderildi : 15/01/2011 18:55

(@erdoganturkmen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Specops tool ile pc'lere gpupdate komutu gönderiyorum ancak çalışmıyor. Örneğin makinelere program kurdurmam gerek. gpupdate /force komutunu gönderiyorum ancak çalışmıyor. Manuel olarak client makinede yapıyorum yeniden başlattığımda kuruluyor. Nasıl yapmalıyım ? Ayrıca pc yi start nasıl yapabilirim ? Bios ayarlarıyla mı alakalı acaba ?

Gönderildi : 27/01/2011 11:51

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Merhaba, gpo ile program gondermek hemen o anda kurulacagini gostermez, program kurulmasi ayarlarina baglidir

pc reset - kullanici logoff logon -  dosya uzantisi - program kisayolu - prgoram ekle kaldir secenekleri vardir, siz gpo ile programn yukleme kismini makalelerden biraz inceleyin bence

Gönderildi : 01/02/2011 23:13

Paylaş: