Forum

dc ekleyemiyorum

Bildirimler
Hepsini Temizle

dc ekleyemiyorum

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@troublesome)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar kolay gelsin hepinize

size yapıyı anlatayım ilk başta

2 adet 2003 standart edition kurulu dc var. exchange 2007 deneme sürümü kullanıyordum.exchangein expired olmasına kısa bir süre kala lisans satın aldım fakat deneme sürümüne lisans girip full e çeviremiyormuşuz bunu öğrendim. yeni bir server a 2003 enterprise x64 kurdum bunu aditional olarak kurup exchange 2007 buna kurup kullanmayı düşünüyorum. fakat bu yeni kurduğum serverı aditional olarak dc yapamıyorum verdiği hata şu

İşlem başarısız oldu, nedeni:

Bir Şema doğrulama denetimi başarısız oldu.

Orman Windows Server 2003'ü yüklemeye hazır olmadığı için, Active Directory Yükleme Sihirbazı devam edemiyor. Adprep.exe komut satırı aracını kullanarak ormanı ve etki alanını hazırlayın. Adprep.exe aracını kullanmak hakkında daha fazla bilgi için Active Directory Yardımı'na bakın.

"Kaynak ormanının Active Directory Şeması sürümü, bu bilgisayardaki Active Directory sürümüyle uyumlu değil."

2003 e yükseltmeler yapılmış durumda.

bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Gönderildi : 30/05/2008 23:00

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar ;

Root Dc ye R2 2.Cd yi takın

cdrom:\cmpnents\R2\adprep /forestprep çalıştırın ve 2003 standart yapınızdaki schema update yapılacaktır.

Sonrasında R2 olan makinaları gönül rahatlıgı ile adc yapabilirsiniz.

Gönderildi : 31/05/2008 00:22

(@troublesome)
Trusted Member
Konu başlatıcı

root dc 32 bit  exchange burda kurulu bu dc ye x64 r2 nin 2. cd sini takıp dediğiniz komutu yazdım aşağıdaki gibi bi hata verdi

c:\x64\CMPNENTS\R2\ADPREP>adprep /forestprep
Görüntü dosyasi C:\x64\CMPNENTS\R2\ADPREP\ADPREP.EXE geçerli ancak geçerli makine degil baska bir makine türü için.

Gönderildi : 31/05/2008 00:40

(@esersolmaz)

Merhalar ;

http://support.microsoft.com/kb/917385  direk ms linki veriyorum bir oku istersen sorun çıkacagını düşünmüyorum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/05/2008 00:47

(@troublesome)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eser komut satırından yapamadım adsiedit ten daha rahat oldu aşşağıdaki işlemleri yapınca r2 işletim sistemlerini dc yapabiliyoruz

Adsiedit.exe veya Ldp.exe yardımcı programını kullanarak, cn=schema,cn=configuration,dc= bölümünün özelliklerinde objectVersion özniteliğini görüntüleyerek de şemanın işletim sistemi destek düzeyini doğrulayabilirsiniz. Schema Version kayıt defteri alt anahtarının ve objectVersion özniteliğinin değeri ondalıktır. Schema Version ObjectVersion değerleri ve karşılık gelen işletim sistemi destek düzeyi•

13=Microsoft Windows 2000

• 30=Microsoft Windows Server 2003 ve Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1'in (SP1) özgün yayın sürümü

• 31=Microsoft Windows Server 2003 R2

iyi çalışmalar

Gönderildi : 31/05/2008 01:33

(@esersolmaz)

Microsoft sağ olsun diyosun yani ??

Geri bildirim için teşekkürler....

Gönderildi : 31/05/2008 12:26

(@troublesome)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ne demek burası paylaşım platformu

Gönderildi : 31/05/2008 14:22

(@esersolmaz)

Elimizden geldigi kadar yardımcı olamaya çalışıyoruz...

Gönderildi : 31/05/2008 15:26

Paylaş: