Forum

IIS Kurulumda Takıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Kurulumda Takıldım 🙂

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@emreseckin)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar daha önceden bu soruyu sormamıştı yada ben farketmedim windows server 2003 kullanıyorum.Sunucu Yapılandırma sihirbazına tıkladım şu ekran çıktı ne yapacağımı bilemedim hangisine tıklamam gerekiyor?

Not :Windows bileşenlerinden yüklemeyi denedim iis çıkmadı.

Gönderildi : 09/01/2011 07:06

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Sunucun sadece bir uygulama sunucusu olacak ise yani sadece bu sunucu üzerinden web sitesi yayınlamayı düşünüyorsan ikinci seçeneği seçeceksin.

İkinci seçeneği seçtikten sonra ise DNS i de ayrıca kurman gerekecek.

Bence sunucu bileşenlerini bu sihirbaz aracılığı ile kurma, ben bu tür sihirbazlardan nedense pek haz etmiyorum. Çalıştıra gelip appwiz.cpl yazıp açılan pencereden Window Özellikleri Ekle/Kaldır diyerek ihtiyacın olan sunucu rollerini sunucuna ekliyebilirsin.

Gönderildi : 09/01/2011 13:45

(@emreseckin)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sadece web sitesi yayımlayacağım ve DNS numaraları elimde var ağ bağlantılarından kendim ekleyeceğim o zaman 2.Seçeneği seçiyorum doğru mudur ?

Gönderildi : 09/01/2011 23:01

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

DNS numaraları elimde var derken?

Evet ikinci seçeneği işaretliyoruz.... Fakat DNS ide ayrıca sisteme kuracaksınız. Program/Ekle kaldırdan Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır diyerek bu işlemi yapabilirsiniz. Network Servislerinde olacaktı 2003 te DNS servisi. Yada yine sihirbazı kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 10/01/2011 02:45

Paylaş: