Forum

Rd web access Rd ga...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rd web access Rd gateway

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rd web acces ve rd getaway aynı makina üzerinde çalıştırılırmı ? bu sorudan sonra kurulumu yaptım ama bazı sorunlarla karşılaştım bunlar ;

Rdweb giriş yapabılıyorum.Şifreler vs çalışıyor ama uzak baglan dedıgımde uzak masa ustu bilgisayarınız agda yok sunucuya uzaktan erısım etkın degıl , uzak bılgısayar kapalı hatası alıyorum.Yani rd geteway kadar gelıyor anladıgım ordan kullanıcı bılgısayarlarına baglanmak ıstedıgımde gecırmıyor acaba buna ne neden olabılır modem uzerınden 443 nolu ve firewall uzerınden 443 nolu portları yonlendırdım ssl sertifika vs olusturuldu ama hala sorun çıkartıyor nerde eksık yaptım bulamadım , daha yonlendırmem gereken portlar varmıdır yardımlarınızı beklıyorum.......

Gönderildi : 08/01/2011 03:42

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu konu hakkında bılgısı olan yokmu acaba?

Gönderildi : 09/01/2011 19:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bu konu ile alakalı videolar bölüünde Fatih Karaalioğlu hocamızın videosu vardı. W2k8 Rdp şeklinde aratabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/01/2011 16:35

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

video bulamadım ama bu konuyu halen çözemedim 🙁 herşey tamam 443 ssl vs vs tamam web accessten şifre gırısı tamam uzak baglan dedıgımde bilgisayar kapalı agda yok vs vs hata verıyor.

Gönderildi : 18/01/2011 19:35

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar videoları izledim yanlız problemımın cozumune rastlayamadım.Şöyle bir sıkıntım varkı remote desktop baglantı aracı ıle baglandıgımda sureklı ama sureklı sıfreyı tekrar tekrar sormakta.dogru gırdıgım halde acaba rastlayanınız varmıdır.Yada rd gateway uzerınde ne gıbı bır ayarlama yapmam gereklıdır.

Gönderildi : 21/01/2011 17:33

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şimdi durumu özetlersem rd web access , rd gateway , rd host kurulumlarını yaptım firewall dan ve modemimden 443 nolu portları kurulumu yaptıgım bilgisayar ip sıne yonlendırdım.rd web access dışarıdan sorguladımda sayfa goruntulenebılır ve kullanıcı adı ve sıfre ıle sısteme giriş yapılabilmekte.Ancak uzak masa ustu baglantısı yapmak ıstedıgımde rd gateway server adı yanlıs böyle bir server yok diyor (remote desktop programından) web uzerınden ıse sureklı sıfreyı sormakta ve tekrar tekrar gırıs yapmama ragmen uzak masa ustu baglantısı saglayamamaktayım.Nerede yanlıs yaptıgımı anlayamadım Fatih hocanın video , makale hepsını ınceledım.Uzak masa ustu yapmaya kalktıgımda agda boyle bır pc yok , kapalı veya ulasılamaz hatasıda almaktayım.Bu hatalar hakkında yardım edersenız sevırınım.

Gönderildi : 24/01/2011 17:03

Paylaş: