Forum

Multilanguage Pack ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Multilanguage Pack Hakkında...

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
459 Görüntüleme
(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sistemde Terminal Server olarak kullandığımız Win2003 Eng. kurulu server var. Bu server a bağlanan kullanıcılar oturumlarını İngilizce - Türkçe olarak istedikleri gibi açabilirler mi? Bu olay multilangıage pack ile yapılabiliniyormuş. Bu konu ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Konu biraz acil...

Gönderildi : 30/05/2008 11:55

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

(@YUSUFALBAYRAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ben Win2003 Server için MUI Pack indirdim. Ancak linkte gösterilen dil seçme ekranı açılmadı.  Win 2003 server için 7.3 MB dosya  bulunuyor. Yoksa ben yanlış dosyayı mı indiriyorum...

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=21855356-3532-43C1-ABC6-15CA7656CF8E&displaylang=en&displaylang=en

Bir de kullanıcılar dil seçeneğini nasıl seçecekler. Yani oturum açmadan önce mi. Yoksa açtıktan sonra herhangi bir ayar mı yapacaklar... 

Gönderildi : 30/05/2008 12:45

(@muratguclu)
Noble Member

http://support.microsoft.com/kb/925877   Burdan indir.

Dil seçeneğini policy den ayarlıyorsun kullanıcı seçmiyor yani. 

Gönderildi : 30/05/2008 12:59

(@YUSUFALBAYRAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam,

Bu dosyaları server a kurdum. Policiy den ayarları da yaptım. Bu server a bağlanan kullanıcıların Regional and Language settings ayarları mı Türkçe oluyor. Yoksa oturum açtığı zaman desktop, start, uyarı mesajları herşey mi Türkçe oluyor. Bu konuda hiçbir bilgim yok. Konuyu biraz detaylı anlatabilirmisin.

Gönderildi : 30/05/2008 13:34

(@muratguclu)
Noble Member

Merhaba,

Makaleyi birebir uygulamadım ama anlatılana göre OS Türkçe oluyor. 3rd party ler ve Office (Office için ayrı MUI yüklemen gerekli) ler olmuyor tabi. Internet explorer da Türkçe oluyor diyor.

logon screen default language de kalıyor.

Gönderildi : 30/05/2008 14:00

(@YUSUFALBAYRAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam makaleyi birebir uyguladığınızda kullanıcı arayüzü Türkçe oldu mu?

Ben veriğiniz linkteki dosyaları kurdum ve policy ayarlarını yaptım. Bir türlü yapamadım. Oturum açtığımda hala Eng. oluyor. Sadece Regional Settins Turkish olarak değişiyor... 

Gönderildi : 30/05/2008 15:03

Paylaş: