Forum

eşitleme nasıl kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

eşitleme nasıl kullanılır

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
610 Görüntüleme
(@HuseyinEYOL)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

ardaşalar işyerimizde 2003 kurulu server sistemi var

client bilgisayarı server e eşitlemek istiyorum eşitleme hakkında hiç bilgim yok diyelbilirim

donatılardan eşitle yi tıkladım fakat " Eşitlenecek çevrimdışı öğeler yok" diyor.

nasıl yapılıyor yardımcı olurmusunuz

Gönderildi : 05/01/2011 14:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Offline files kullanımından bahsediyorsunuz sanırım.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/05/15/windows-7-ve-windows-xp-offline-files-kullan-m.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2011 14:34

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

döküman biraz karışık geldi 🙁               (client bilgisayarda xp var - server domanin sistemi)

bu offilne files ile eşitleme aynı şey mi ?

çalıştıramadım ben bunu

başlat - tüm programlar - donatılardan eşitlemeyi seçtiğim zaman " Eşitlenecek çevrimdışı öğeler yok" diyor

ilk önce eşitlenecek dosyalarımı seçmem gerekiyor acaba (onları nerden seçecez) ???

Rıza arkadaşım veya bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Gönderildi : 05/01/2011 15:05

(@www-rizasahan-com)
_

Makale çok açık eşitlemekten kastınız iş yerinde ağda bir dosya var ise bunu offline files yaptığınızda kullanıcınız şirket dışına çıktığında servere erişim olmadan bu dosyalarda değişiklik yapabilir.Siz iş yerine geldiğinizde ise yapılan değişiklikleri server üzerinde bulunan dosyalarla eşitleyerek aynı olmasını sağlar.Bunun için makaleyi adım adım takip ederseniz işin mantığını anlamış olacaksınız.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2011 15:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

ardaşalar işyerimizde 2003 kurulu server sistemi var

client bilgisayarı server e eşitlemek istiyorum eşitleme hakkında hiç bilgim yok diyelbilirim

donatılardan eşitle yi tıkladım fakat " Eşitlenecek çevrimdışı öğeler yok" diyor.

nasıl yapılıyor yardımcı olurmusunuz

Bu talebinizi anlayamadım. Rıza'nın da belirttiği gibi Offline Files Synchronize işlemi kestetiğiniz şey olabilir.

Siz gördğünüz eşitleme ekranın görüntüsünü paylaşır mısınız.

Gönderildi : 05/01/2011 16:43

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

amacım client bilgisayardaki seçtiğim dosyaları (outlook-xls-doc-pdf v.s) oturumu kapattığımda servere yedeklemesi

eşitleme bunun için değil mi ?

[resim ekleyemedim mesaja 🙁 insert\edit image seçeneği var ama bir türlü ekleyemedim] 🙁

Gönderildi : 05/01/2011 18:43

(@www-rizasahan-com)
_

Eşitleme genelde serverde varolan bir klasör içerisinde yer alan her türlü veriye kullanıcı erişir ve okur yazar.Bu klasördeki veriler kullanıcı şirket dışında ve ağda olmadığında kullanımak isteniyorsa eşitleme özelliği kullanılır.Kişi firma dışında bu dosyalar üzerinde değişiklik yapabilir iş yerine gelince eşitlemenin ayarlandığı zamanda dışarıdaa yaptığı değişikliller iş yerindeki serverdeki dosyaları ile senkronize olur bu özelliği genelde bu sebeple kullanırlar.

Gönderildi : 05/01/2011 19:24

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Rıza 'nın dediği gibi , Offline Files işinizi görür.

Gönderildi : 05/01/2011 19:35

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ok bi deniim

takıldığım yer olursa yazarım

Teşekkürler

Gönderildi : 05/01/2011 20:27

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

İlk defa yapıyorsanız test ortamında deneyin.

Gönderildi : 05/01/2011 20:37

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

olayı daha detaylı öğrendim

ağa bağlı ethernetli harici hdd var şu maxtorlardan

bu hddye de bir kullanıcı tanımlı ve kullanıcının içinde belgelerim adında klasör oluşturulmuş

olay şu: client kendi belgelerim klasöründe ne yaparsa hdd de de aynı işlem otomatik olarak gerçekleşiyor

Ör: client bilgisayarın belgelerimde word dosyası oluşturulduğunda, otomatik olarak hdd (maxtorda) de aynı word dosyası

oluşuyor yani otomatik olarak yedeğini alıyor

yapmak istediğim işlem bu

bi kaç kişiye sordum eşitleme ile yaparsın dediler ondan eşitleme yazıp durdum.

biraz kafa ağrıttım ama 🙁
bunu nasıl yaparım arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 06/01/2011 01:37

(@www-rizasahan-com)
_

Siz server bazlı değilde kullanıcının bir yaptığını anlık olarak belirlenen başka bir lokasyona yedeklemek istiyorsunuz sanırım istediğiniz tam olarak bu bunun için 3.party senkronizasyon programı kullanmalısınız netten bir çok senkroniasyon programı edinebilirsiniz örneğin Allway Sync.
Saygılarımla.

Gönderildi : 06/01/2011 02:21

Paylaş: