Forum

Yönetici Şifre...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yönetici Şifresi Soruyor

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

arkadaşlar dünden beri sistemimde tuhaflık var ama her bilgisayarda değil intranette yayınladığım resimleri görebilmeleri için sürekli yönetici şifresi soruyor yönetici şifresii giriyorum sorun yok tekrardan logon olduğunda yine aynı sorunla karşılaşıyorum.işin ilginç tarafı bazı departmanların sürekli güncellemesi için bir paylaşım klasöründen de dosyalar yayınlıyorum bunlara intranetten ulaşmak istediklerinde şifre soruyor fakat ağdan ulaşmak istediklerinde problem yok hiç şifre sormuyor.

Diğer bir durumda dün yükleme yazıcı yüklemesi yaptığım bir kaç kullanıcı bugun log on olduklarında pc ler yeni donanım algılandı yükleme için yönetici parolası istiyor.kullanıcılara kurulum yaparken admin hesabından kurulum yapıyorum.

Sorun sizce neden kaynaklıdır yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 05/01/2011 11:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Aykut bey merhaba,

Ben tam olarak sorunuzu anlayamadım ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2011 19:40

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sayın Hocam;

server makinamda hiç bir değişiklik yapmadım olağan bir şekilde çalışmakta sadece intranette herzaman yaptığım gibi resim yayınladım fakat kimi kullanıcılar resimleri görmek için linklere tıkladığında yönetici şifresi sormakta yönetici şifresini girdiğimde resimleri görebilmekte yayınladığım resimlerin hepsi tek bir klasör altında yeni klasörler açılarak yayınlamaktayım.Örneğin resimler klasörünün altına ödül töreni diye yen klasör açıp eklenecek resimleri bu klasörün içine koyup yayınladım.

kullanıcılar daha önceki resimlere ulaşabiliyor ama bazı kullanıcılar son eklenen resimleri görebilmek için şifre istiyor.Fakat bu kullanıcılar sistemde bulunan bütün paylaşımlı klasörlere çok rahatlıkla erişebiliyorlar hatta adres olarak klasöre girmek istediklerinde sorun yok intranetten görmek istediklerinde şifre gerekiyor.

Gönderildi : 06/01/2011 13:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım 🙂 sanırım masa üstünüzdeki resimleri kes-yapıştır yöntemi ile web dizinine taşıdğınız için bu sorunu yaşıyorsunuz.

IIS üzerinde anonim erişim için hangi kullanıcıyı kullanıyorsunuz , IIS 6 mı 7 mi 7.5 mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2011 18:39

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

genelde yaptığım yöntem ilk olarak masaüstünden gerekli dizine kopyalarım gerekli ayarlamarı yapıp intranette yayında problem yoksa masa üstündeki kopyayı silerim.

IIS 6 kullanıyorum hocam

Gönderildi : 06/01/2011 20:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aykut bey kimlik doğrulama isteyen resim dosyasının ACl sinin ekran görüntüsünü bizimle paylaşırmısınız ? Yada daha net soruyorum anonim user olarak kullandığınız user' ın bu dosya üzerinde erişim yetkisi yok mu ?

Gönderildi : 07/01/2011 02:24

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sayın Hocam

Sorun şuanlık çözüldü gibi kendiliğinden anlamadığım bir şekilde.Ananim userlerin tam yetkisi var şu şekilde söyliyeyim çalıştıra server adı yazıp dosyaya bu şekilde ulaşıldığı zaman şifre soran kullanıcılar erişebiliyor çok rahat bir şekilde hiç bir sorun yok fakat intranet üzerinden erişmek istediklerinde şifre soruyordu tuhaf olanda bu hocam server üzerindeki dosyaya adım adım gidilerek açıldığında sorun yok ama intranet üzerinden gidildiğinde görülemiyor ama sorun kendiliğinden çözüldü hiç bir işlem yapmadan server e restart bile atmadım.

Gönderildi : 07/01/2011 11:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aykut bey ortada IIS sorunu var , bu nedenle size tavsiyem portal üzerindeki IIIS video ve makalelerini incelemenizdir.

UNC ( çalıştır a yazdığınız kısım ) ile web üzerinden dosyaya erişimde farklı kimlik doğrulama yöntemleri çalıştığı için UNC ile erişim web üzerinden erişememeniz normaldir. Sanırım IIS ayarlarınızda kimlik doğrulama bölümünde sorun var.

Gönderildi : 07/01/2011 12:44

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

peki hocam çok teşekkür ederim inceliyeceğim ilginize alakanıza çok teşekkür ederim

Saygılarımla.

Gönderildi : 07/01/2011 14:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

buradayız her zaman bekleriz 🙂

Gönderildi : 08/01/2011 01:51

Paylaş: