Forum

networkten printer ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

networkten printer yuklenmiyor

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Sistemimizde 2003 1 adet  server ve domaine bağlı olan pc lerimiz normal olarak çalışmakta,yalnız bir adet notebooka wireless bağlanıtı yaptık sadece workgroup olarak çalışıyor.pcye ping atabiliyor ve ordana başkasınada ping atabiliyoruz.Ylanız ne başka pc den planetteki paylaşım dosyası vede printere nede notebooktan diğer paylaşımdaki pclere ve yzıcılara ulaşamıyorum firewallı antivirüsü disable ettim.ip yi elle verdim spy programlarıyla taradım anbtivirus taradım ama yok nafile.Bana yardımcı olabilirseniz bu konuda sevirim...

Gönderildi : 29/05/2008 19:22

(@onurcan)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba

Tcp/ip konfigursayonundan veya Firewall Özel durumlar sekmesinden Dosya ve yazıcı paylasımını aktif hale getirip denedinizmi.?

kolay gelsin.

Gönderildi : 29/05/2008 19:50

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Sistemimizde 2003 1 adet  server ve domaine bağlı olan pc lerimiz normal olarak çalışmakta,yalnız bir adet notebooka wireless bağlanıtı yaptık sadece workgroup olarak çalışıyor.pcye ping atabiliyor ve ordana başkasınada ping atabiliyoruz.Ylanız ne başka pc den planetteki paylaşım dosyası vede printere nede notebooktan diğer paylaşımdaki pclere ve yzıcılara ulaşamıyorum firewallı antivirüsü disable ettim.ip yi elle verdim spy programlarıyla taradım anbtivirus taradım ama yok nafile.Bana yardımcı olabilirseniz bu konuda sevirim...

Merhaba.

Workgroup taki notebook ile domaindeki pcler arası paylaşımlara erişimde authentication'ı nasıl yapıyorsunuz?

Aynı işlemleri, notebook'u ağa kabloyla bağlayıp denermisiniz.

Gönderildi : 30/05/2008 02:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member
Konu başlatıcı

kablo ile de çıktı alamıyorum

Gönderildi : 02/06/2008 19:56

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

ilk sorum hala geçerli

Gönderildi : 02/06/2008 20:26

(@troublesome)
Gönderiler: 38
Trusted Member

notebok işletim sistemi home edition ise her bilgisayar yeniden başlatıldığında parola girmeniz gerekecek

Gönderildi : 02/06/2008 20:57

Paylaş: