Forum

Win 2003 Server Hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2003 Server Hata

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@gulmezr)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;Herkese Kolay Gelsin.

Win 2003 server Standart Edition SP2 kurulu server ımda herşey normal olarak çalışırken 1 haftadır ne server üzerinde çalışan programlara client larım erişebiliyor nede Ping,Radmin - Yada Rpd üzerinden erişim sağlayamıyorum hatta locale bile baktığımda sadece ekranda masaüstü rengi masmavi duruyor hiçbir komut çalışmıyor ve mecburen reset atıyorum.Açılıyor herşey çalışıyor sorun yok sadece açılan ilk logon ekranında eventviewer ile ilgili bir mesaj alıyorum ama herşey sorunsuz çalışıyor.Fakat 1-2 gün sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşıyorum.Bununla ilgili event lara baktım aşağıdaki mesajı aynen iletiyorum.Sorun ne olabilir. Nasıl çözebilirim.Server üzerinde DNS-AD herhangibiri kurulu değil.Sadece Oracle koşan bir program var.(Yani DC özelliği filan yok.)

Windows cannot determine the user or computer name. (The specified domain either does not exist or could not be contacted. ).

Group Policy processing aborted.

http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Şimdiden Herkese Teşekkürler.

Gönderildi : 03/01/2011 18:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ethernet kartı ile ilgili bir problem olabilir. eğer mümkünse sürücüyü kaldırıp tekrar yüklermisiniz. güncel bir sürücüsü varsa onu yükleyin.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/01/2011 18:34

(@gulmezr)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Mumin Bey ethernet kartı ile dediklerinizi yaptım 2 gündür sıkıntı yok idi.Fakat bu sabah yine aynı şekilde ekran donmuş vaziyette ve resetlemek zorunda kaldım.Acaba sorun başka ne olabilir.

Teşekkürler. 

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 05/01/2011 11:59

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Buna bi göz atarmısınız.Belki işinize yarar.

http://www.eventid.net/display.asp?eventid=1053&eventno=1584&source=Userenv&phase=1

Gönderildi : 05/01/2011 16:39

Paylaş: