Forum

Domain dışındaki pc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain dışındaki pc den server dosyalarına erişim

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
919 Görüntüleme
(@ahmet6513)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

kendi laptop um uzerinden domain e dahil değil ama laptop um uzerinden server uzerindeki dosyalara erişmek istiyorum administrator şifresi ile erişbiliyorum ama diğer belirlediğim kullanıcılardan erişemiyorum ve bu kullanıcılar   Administrators ve Domain Admins ve Enterprise Admins yetkilerini verdim ama erişemiyorum 

yardımcı olursanız sevinirim 

Gönderildi : 03/01/2011 17:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Oluşturduğunuz kullanıcıyı ulaşmaya çalıştığınız klasör'ün security kısmına ekleyip , dener misiniz.

https://i0.wp.com/www.dmxzone.com/Downloads/Tutorial_online_php_upload_213.zip/tutorials/folder_security/images/folder_security.gif?w=1220

Gönderildi : 03/01/2011 17:52

(@ahmet6513)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

şöyle anlatayım 192.168.1.155 ip numaralı pc de yazıcı var paylasıma acık administrator kullanıcısı ile girip bu yazıcıyı tanıtabiliyorum ama diğer admin yetkisi verdiğim kullanıcılarla hiç makineye erişemiyorum tam olarak sorunum bu

Gönderildi : 03/01/2011 18:43

(@GultekinAknur)
Gönderiler: 68
Estimable Member

aslında ulaşmanız gerekiyor.Bence bağlanmak istediğin kullanıcının haklarını tekrar gözden geçirin eğer çözüm olmassa kullanıcı adının sonuna etki alanını yazın

örenk : kullanıcıadı@etkialanı gibi

Gönderildi : 03/01/2011 20:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Domaine member olmayan biri için, şunları söyleyebilirim. Her bilgisayarda SAM(security account manager ) denilen userdatabesi vardır. Workgroup ortamında bilgisayarların birbirine ulaşması için her bilgisayara ulaşacak userı açmalısınız. Workgroup ortamı netbios üzerinde çözümleme yaptığı için tavsiye edilen domain ortamına geçiştir.

Net use ile bilgisayarların birbirine şifre sormadan erişmesi için,

net use \\bağlanılacakpcninipsi /user:bilgisayaradi\administrator /persistent:yes adminşifresi şeklinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ek olarak

net use => komutu ile ilgili bağlantıları gösterebilir.

net use \\ip   /delete => ilgili bağlantıyı daha sonra koparabilirsiniz.

Printerlar için net use kullanabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/forums/thread/7117.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 05/01/2011 19:04

Paylaş: