Forum

Uzak masa üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masa üstü Hk.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Firmada 2008 server standart R2 kurulu 20 client var ve hepsi domaine bağlı. Herhangi bir terminalden mstsc yaptığında server ismini yada ipsini yazınca

"Bir güvenlik hatası yüzünden istemci uzaktaki bilgisayara bağlanamıyor. Kesin olarak ağda oturum açtıktan sonra sunucuya bağlanmayı yeniden deneyin. Ağ üzerinden oturum açılmasını sağlayıp bağlanmayı yeniden deneyin" diyor

nasıl çözebilirim bu durumu ??

Gönderildi : 31/12/2010 14:15

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Buraya bir göz atmanızı tavsiye ederim.

http://support.microsoft.com/kb/329896/tr

Gönderildi : 31/12/2010 14:19

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Domaine bağlı olmayan kullanıcılarda problem olmuyor. Makaleyi okuyup uygulayacağım.

Gönderildi : 31/12/2010 14:51

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu makale 2008 server r2 ye hitap etmiyor. Domaine bağlı olmayan kullanıcılar uzak masaüstüne bağlanabiliyorlar. Dc ye bağlı olanlarda hata alıyorum. Çözümü bulamadım ???

Gönderildi : 04/01/2011 20:00

(@muratconkar)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Aynı sorunla bugün bende karşılaştım.

Domainden çıkarmadan format atıp sonra tekrar domaine aldığım iki bilgisayarda da aynı hatayı alıyorum ve uzak masaüstüne bağlanmıyor. Siz sorunu çözebildiniz mi? yada bir çözüm yolu öneren? Microsoftun makalesinde sunucudaki kayıt defterinden bazı anahtarları silmekten bahsediyor ama ters bi durumda sorun yaşamadan bağlanan diğer kullanıcılarıda tehlikeye atmak istemiyorum.

bu arada benim serverda 2008 r2

Gönderildi : 10/08/2011 19:50

(@muratconkar)
Trusted Member

clientlere tekrar format atmama, başka kullanıcı hesaplarıyla hatta domain adminle oturum açmama rağmen 2 terminal server a da bağlanamıyorum.

ama diğer serverlara (print, file, exchange vs..) uzak masaüstü ile bağlanıyor. çıldırmamak içten değil 🙂

Gönderildi : 10/08/2011 22:03

(@muratconkar)
Trusted Member

Tekrar merhaba, sorun çözülmüştür.

Şöyleki; bu iki terminalde networke bağlı olmasına rağmen kullanım azlığından ötürü updateleri yapılmamış ve üzerlerinde XP SP2 bulunuyordu. XP service pack 3 ü ve diğer windows updateleri yapınca sorun düzeldi.

Enteresan olan sadece Windows 2008 terminal serverlara bağlantıda bu hatayı veriyor. 2003 ve önceki server sürümlerine bağlanabiliyor.

Neyse hata ile karşılaşan yada karşılacak olanlara tavsiye, tüm clientlerinizi güncel tutun,ve serverlarınızı tabi 🙂

Gönderildi : 15/08/2011 02:17

Paylaş: