Forum

windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2003 sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@omkan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

değerli arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. ama çok acil olarak çözmem gereken bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim

ana bilgisayarda server 2003 yüklü servispack 1 lisanslı olarak 10 adette terminal lisanslı olarak bağlanıyordu. ama ne zaman ki bilgisayarların sayısını artırdım, ondan sonra belirli aralıklarla terminallerin ana bilgisayardan bağlantısı kesiliyor. terminali kapatıp açmadanda ana makineye erişim sağlayamıyorum. kulanıcı sayısı yetersiz geldiğinden diye düşünüyorum ama kullanıcı sayısından da değilse boşuna masraf yapmış olacağım. bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2010 22:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, aramiza hosgeldin. Öncelikle service pack 2 update'ini mutlaka indirip kurmalisin. Bu olayldan bagimsiz da olsa yine kurmalisin. Event viewer' a restart ile ilgili log düşmüş olmali, onlari inceleyip googleda arastirirsan muhtemelen çözüme gideceksin. Her durumda düzelmiyorsa, terminale log on olan kullanici sayini tekrar azal ve durumu kontrol et bakalim.

Gönderildi : 28/12/2010 22:35

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Sisteminizde Terminal serverları etkileyen GPO hangisi ise policy yi açıp 

User Configuration > Administrative Tempaltes > Windows Components > Terminal Services > Sessions
altında bulunan
Set time limit for disconnected sessions. (örn: 1 min)

Sets a time limit for active but idle Terminal Services sessions. (örn: 1 dak) 
Terminate session when time limits reached. (yukarıdaki değere zaman girdikten sonra bu değeri de enable etmeniz gerekiyor)

değerlerine sisteminize uyan ayarları yapar mısınız. idle da kalan çok fazla session var ise server aşırı yük binmesinden ötürü donuyor yada session hakları dolu olduğu için bağlanmanıza izin vermiyor olabilir.

Not: bu ayarları kısa tutmanız kullanıcıların sessionları idle a düştüğünde session ı kapatacağından çalışmalarının yarım kalmasına ve veri kaybına sebep olabilir

Gönderildi : 29/12/2010 01:08

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Son duurm nedir?

Gönderildi : 29/12/2010 18:09

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Son durum nedir?

Gönderildi : 29/12/2010 18:10

Paylaş: