Forum

ana makinedeki prog...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ana makinedeki programın terminallerde çalıştırılması.

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

gpo ile ana makinede bulunan bir programı terminaller açılır açılmaz nasıl çalıştırabilrim. w2003 bunun nasıl yapıldığunu biliyorduk. ancak w2008 farklı bir yapıda. açılışta şu program çalışsın ayarını nasıl yapabiliriz acaba

Gönderildi : 27/12/2010 17:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba active directory user özelliklerinden aşağıdaki ekrandan programın yolunu göstererek ts clientler login olduğunda bunu sağlayabilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/12/2010 17:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam bunu gpo olarak nasıl yapabiliriz acaba. yukarıdaki ekranda her bir kullanıcı için aynı şeyi yapmak istemiyoruz. ou oluşturduk.

Gönderildi : 27/12/2010 18:29

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Buna da göz atın.Belki işinize yarar.

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Terminal-Services-Group-Policy.html

Gönderildi : 27/12/2010 18:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

hocam bunu gpo olarak nasıl yapabiliriz acaba. yukarıdaki ekranda her bir kullanıcı için aynı şeyi yapmak istemiyoruz. ou oluşturduk.

Herşeyi GPO ile yapamayabilirsiniz. Bazen manuel yapmanız gereken işlemlerde olacaktır. Size yol gösterilmiş yapmaya başlayın ama bir taraftanda araştırmaya devam edin tabiki.

Gönderildi : 27/12/2010 19:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam kusura bakmayın. w2003 servere göre konuşuyorum. onda gpo yapılmıştı ve çalıştı. 2008 de de yapılabilir diye düşünüyorum. ancak farklı bir yapıyı kullandığı kesin. gpo oluşturmayı bile zar zor keşfediyorum. makale yazarak bizleri bilgilebdiren bütün arkdaşlara teşekkürlerimi sunarım

Gönderildi : 27/12/2010 19:29

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc770884(WS.10).aspx

• Start a program on connection buna karşılık gelen yerde policy yazmalısın
  •  
    Gönderildi : 27/12/2010 19:48

(@Anonim)
    Konu başlatıcı

User Configuration/Administrative Templates/Ssytem/Logon etiketinde

Run These Programs at user Logon parametresi altında kullanılacak programı tanımladık. doğrumu acaba

Gönderildi : 28/12/2010 12:20

(@husnubagdatlioglu)
    Gönderiler: 316
    Honorable Member

hocam 2008 r2 de bunu remote desktop services altında bulunan app manager senın sorununu rahatlıkla hallediyor kullanıcı terminal server ekranını dahı gormeden senin istediğin programı çalıştırıyor bunun için app manager a istediğin exe yi göster ve exe uzerinde sağ click create rdp file deyip oluşturdugun rdp dosyasını kullanıcının masa üstüne atmanla işin bitecektir.inş yardımcı olabilmişimdir.....

Gönderildi : 28/12/2010 13:38

(@BunyaminUNSAL)
    Gönderiler: 9
    Active Member

S.a

GPO'da hem kullanıcı configlerinde hemde pc configlerinde startup ve logon kısımlarına exeleri ekledim pc configlerinde %systemroot% eklemen gerek diyor oraya da ekledim bende çalıştıramadım nerde eksik yapıyoz bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba.. Saygılar

Gönderildi : 11/05/2011 14:25

(@Anonim)
    Konu başlatıcı

w2008 de gpo ile ana makinedeki programı çalıştıramadık bir türlü yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 30/01/2012 00:29

Paylaş: