Forum

Dosya Paylaşım Yetk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya Paylaşım Yetkileri

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,454 Görüntüleme
(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows 2008 server Std SP2 kullanmaktayım. (file server olarak kullanmaktayım)

Clientler Windows 7 ENG

Kullanıcıla dosya yetkilerini vermekteyim ve gayet güzel bir şekilte yetkilendirme alt dosyalara kadar geçmekte, ama bir şeyi yapamıyorum.

Kullanıcı dosyanın içine girebilsin ama klasör açamasın !!!  (excel, power point, word dosyası kaydedebilsin ama oraya bir klasör açamasın)

Karıştırdım biraz, yapmaya çalıştım ama üsteki verdiğim yetki hepsine geçiyor bi tek creat folder şıkkını deny yaptığımda aşşağılara geçmiyor. 

Bilginize,

Gönderildi : 23/12/2010 18:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

dosya özelliklerinde security sekmesine geçin ve aşağıdaki advanced tıklayın. açılan pencerede Permissions göreceksiniz ve hemen altta change permission butonu vardır.

ilgili kullanıcı yada grup seçildikten sonra Change Permission tıklayın ve açılan kısımdan yine ilgili kullanıcı veya grup seçip Edit tıklayın.

karşınıza gelen izin listesinden düzenleme yapıp sonucu test edermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 23/12/2010 19:34

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yapıyorum ama şöyle bişey oluyor, daha anlaşılır örnek vereyim,

TEST klasör (yazma, okuma ve silme yetkisi veriyorum ama klasör açmasın istiyorum ve Deny lardan create folder 'ı işaretliyorum)

klasör açamıyor ama içerisindeki bir dökümanı açınca read only olarak açıyor,  create folder işaretini geri açıyorum readonly düzeliyor.

Klasör açamamalı amao klasör içerisine bir döküman kaydedebilmeli ve o dökümanı açabilmeli. 

Gönderildi : 24/12/2010 19:04

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bilen yokmudur arkadaşlar,

Klasör yetkisi olmasın ama dosya kaydedip değişiklik yapabilsin istiyorum sistemde. 

Gönderildi : 27/12/2010 12:40

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

1. Paylaşım sekmesinde kullanıcıya okuma ve değişiklik yetkisi verin.
  2. Güvenlik sekmesinde kullanıcıyı ekleyin
  3. Kullanıcı seçiliyken Gelişmiş-Düzenle seçimlerinden sonra açılan ekranda Uygula kısmında Bu klasör ve Alt klasör ü seçin - Klasör oluştur ve Alt klasörleri ve dosyaları sil sekmelerinde izin vermeyi seçin - Tamam diyerek seçimlerinizi onaylayın. Ardından Tüm bağlı nesnelerdeki izin girdilerini ile başlayan sekmeyi seçin ve onaylayın.

Gönderildi : 27/12/2010 13:19

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Bir buna göz atın.Yazının sonunda örnek verilmiş.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx

Gönderildi : 27/12/2010 13:21

Paylaş: