Forum

Win Server 2008 R2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win Server 2008 R2 Foundation Çok Acil Yardım..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@world123)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

1 Adet Win Server 2008 R2 Foundation sunucumuz ve 25 tane xp pro bilgisayarımız var.Server konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.Birkaç sorum olacak

1- Clientları sunucu üzerinden nasıl yönetebilirim ?

2- Clientlar üzerinde kurulu olan Outlook 2007'de Takvim etkinliğini nasıl paylaştırabilirim? Diğer bilgisayarlarında üzerinde değişiklik yapmasını istiyorum

3-Sunucu üzerinden girilmesini istemediğim siteleri nasıl engelleyebilirim ?

4-Son olarak Intranet sistemi kurmak istiyorum ve localhostta yerel bir web sitesini yayınlamak istiyorum.Ne yapmalıyım ?

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

Saygılarımla,

Gönderildi : 23/12/2010 12:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Öncelikle bu sorularınızın hepsi portalımızda mevcut. Arama yaparsanız sonuca ulaşacaksınızdır. Takıldığınız yerde biz size yardımcı olmaya çalışırız.

1. sorunuzun cavabı ;

Sunucu üzerinde Active Directory kurmanız gerek. Bu tarz yapılarda mutlaka AD sistemi olamlı.

2. Sorunuz ;

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc743438.aspx bu link size yardımcı olacaktır.

3. Sorunuz ;

Site Filter işlemini lisans sorununuz yok ise TMG 2010 , ISA 2006 veya firewall'ınuzun web filter özelliği var ise yapabilirsiniz.

Lisans sorununuz var ise freebase olarak squid - dansguardian kullanabilirsiniz.

4. Sorunuz ;

IIS üzerinden intranet bir site yapabilirsiniz. Basit bir şey için frontpage kullanabilirsiniz. Dahada complex bir site isterseni Microsoft SharePoint Foundation 2010 (Free) kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 23/12/2010 12:48

(@world123)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.AD Sistemde kurulu fakat ne tür bir ayar yapmam gerekiyor ? Sunucumda Server 2008 R2 Foundation 15 Call Lisansı mevcut.TMG 2010,Isa 2006 için yeterlimidir ? IIS üzerinden intranet bir site yapmak için IIS ayarlarını sunucu üzerinden ayarlamam gerekiyor değilmi ve IIS ile ilgili kurulum ayarlarını nerden öğrenebilirim ?

Gönderildi : 23/12/2010 13:56

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

AD üzerinde OU'lar oluşturup, ilgili user ve Computer'leri  oluşturduğunuz OU'lara taşıdıktan sonra , şirket politikanıza uygun gpo policyler ile yönetebilirsiniz. Örnek Wallpaper değiştiremesin , Passwrod 40 günde bir değişsin vb. gibi.

IIS kurulumu vs. portalımızda mevcuttur. Arama bölümünü "IIS Kurulumu" kullanarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

TMG ve ISA için ayrı lisans satın almanız gerekmektedir.

Gönderildi : 23/12/2010 14:06

Paylaş: