Forum

erişim engelleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

erişim engelleme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Üstadlar yönetmekte olduğum lokasyonda ayrı segmente bulunan bir serverim daha var farklı sistemim 10 lu ip ler kullanırken bu server 192 li ip lere sahip.benden önceki sistemci arkadaş güvenlik amaçlı bu yöntemi kullanmış kısacası makinalara 2.network  kart takıp  ulaşması gereken bilgisayarlara ev ağı sistemi kurmuş.

benim sorunum ise şimdi fabrika içerisindeki bir makinaya ve uzakta ki bir pc yi de bu ev ağına sokmak istiyorlar ama bunun için toplamda 600 mt reyi aşkın bir kablo kullanmam gerekli bana nasıl bir yöntem söyleyebilirsiniz ki beni kablolarla hiç  uğraştırmadan güvenli bir şekilde var olan server sistemimi kullanarak bunları birbirine bağlayıp güvenliği sağlayabilir duruma geleyim...

Gönderildi : 22/12/2010 19:42

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Sizden önceki kişi öyle bir yol izlemiş bırakıp gitmiş. Siz server'a domain kurup olması gereken yapıyı kurabilirsiniz. Toplamda kaç bilgisayarınız var ve server üzerinde ne paylaştırıyorsunuz?

Gönderildi : 22/12/2010 23:54

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Toplamda 52 pc bulunmakta server da dc,dns,dhcp bulunmakta bu ev ağı bulunan pc domainde değil bunu kullananlar 8 pc domainde ama hepsinde 2 ethernet kartı bulunmakta ve domainde olmayan gizli evrakların bulunduğu pc ye 8 makina 2.ethernetten ulaşıyorlar.IPSec uygulamayı düşünüyorum fakat önce denemelerimi kendi sanal pc lerimde deniyorum bir türlü beceremedim bununla ilgili videolar filan aradım ama bulamadım benim aklıma gelen tek yöntem bu.domainde olmayan makinayıda domaine alıp IPSec uygulayıp korumak.

ÇözümPark ta aradığımda video tarzında bişey bulamadım döküman var fakat onuda uyguladığımda sistemi çalıştıramadım.

Gönderildi : 23/12/2010 11:04

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

ÇözümPark ta aradığımda video tarzında bişey bulamadım derken?

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/10/16/video-windows-server-2003-_3101_psec.aspx Bunu gözden kaçırdınız heralde?

Gönderildi : 23/12/2010 11:38

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok saol üstadım videoyu hazırlayanada sizede çok teşekkürler

Gönderildi : 23/12/2010 12:55

Paylaş: